Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - zamulony Windows 7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.  Mam znowu problem z zamulonym systemem, tym razem jest to Windows 7 Home Premium. Przyjaciel poprosił mnie o pomoc, komputer jest bardzo spowolniony, długo się ładuje. Zainstalowałem Malwarebytes i pierwszy skan wykazał 2331 zagrożeń... Po kilku skanach i czyszczeniu teraz nie pokazuje już nic, ale chciałem się upewnić, że nic nie zostało. Zamieszczam poniżej logi ze skanów Malwarebytes oraz FRST. Bardzo proszę o sprawdzenie. Pozdrawiam! :) 

malwerbytes 1.txt

malwerbytes 2.txt

malwerbytes 3.txt

malwerbytes 4.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie ma niczego podejrzanego.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

Task: {EB02381F-D652-4B1C-894A-712498C62C51} - \Microsoft\Windows\MUI\LPRemove -> Brak pliku <==== UWAGA
HKLM\...\Run: [Windows Defender] => [X]
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Ograniczenia <==== UWAGA
Toolbar: HKLM - Brak nazwy - {CC1A175A-E45B-41ED-A30C-C9B1D7A0C02F} -  Brak pliku
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Warto byłoby sprawdzić w czasie rzeczywistym wykorzystanie zasobów komputera przy użyciu systemowego monitora zasobów.  Aby uruchomić "Monitor zasobów", wpisz w pole wyszukiwania menu Start "resmon" i wciśnij [Enter].
 
W zakładce dysk pogrupuj od największego pozycję [ razem ], w zakładce cpu pogrupuj od największego pozycje [ procesor cpu ],
w zakładce sieć ustaw od największego pozycję [ razem ]
w zakładce pamięć ustaw od największego pozycję [ prywatne KB ]
 
Następnie podczas korzystania z komputera należy na bieżąco obserwować jakie procesy najbardziej obciążają ( cpu, dysk, sieć, pamięć ), a także ogólne wykorzystanie na każdej z zakładek.
Zwróć także uwagę na pozycję "czas największej aktywności" w zakładce dysk ( niebieski kwadracik ).
Ewentualnie podaj zdjęcia z zakładki przegląd z momentów gdy wykorzystanie zasobów będzie największe ( patrz zielone kwadraciki, dla pamięci niebieski ).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...