Skocz do zawartości

płyta AsRock N3700 - jak wgrać sterowniki, win7


AdamTko

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem w posiadanie maleńkiego komputera z tytułową płytą. Zdecydowałem się zainstalować 7-kę. Wg wytycznych na https://www.asrock.com/microsite/Win7Install/index.html spatchowałem płytę. Zainstalowałem system bootując z zewnętrznego napędu DVD na USB. Niestety, po restarcie okazało się, że mimo patcha nie działają porty USB. Udało się podłączyć myszkę USB za pomocą przejściówki do PS/2. Dzięki temu podejrzałem w managerze urządzeń, że między innymi nie ma sterowników do karty sieciowej i USB.

I teraz jest taka sytuacja - nie mam jak wgrać sterów, bo:

1. komputer nie "widzi" napędu USB, ani pendrive'a,
2. karta sieciowa nie działa, więc z sieci też nie pociągnę,

3. komputer nie ma napędu DVD na SATA.

 

Na razie jedyne, co mi do głowy przychodzi, to wyjęcie dysku, podpięcie w obudowie USB do innego komputera, wrzucenie instalek i ponowne włożenie dysku na miejsce.

Jakieś pomysły?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli dobrze sprawdziłem to ta płyta ma kartę sieciową bezprzewodową i ethernet. Czy sprawdziłeś zatem łączność po WiFi oraz podłączając się kablowo?

 

2 godziny temu, AdamTko napisał:

to wyjęcie dysku, podpięcie w obudowie USB do innego komputera, wrzucenie instalek i ponowne włożenie dysku na miejsce.

To jest dobry pomysł. Wrzucić instalki sterowników luzem na partycje, aby później łatwo je znaleźć.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Arm napisał:

Jeśli dobrze sprawdziłem to ta płyta ma kartę sieciową bezprzewodową i ethernet. Czy sprawdziłeś zatem łączność po WiFi oraz podłączając się kablowo?

Szczerze mówiąc o WiFi nie pomyślałem, ale w "Centrum sieci..." nie było żadnego sprzętu sieciowego do skonfigurowania. Ale po południu sprawdzę, czy jest karta WiFi.

 

A wczoraj skończyło się na wypięciu dysku (bardzo łatwy był dostęp) i wgraniu sterów na innym komputerze.
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...