Skocz do zawartości

Brak dostepu do internetu


nomysz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Komputer jest połączony bezprzewodowo z WiFi, ale co jakiś czas pojawia się na ikonce siły sygnału żółty  trójkąt i informacja, że brak dostępu do internetu lub identyfikowanie z czymś tam i w tym czasie nic się nie ładuje.

Problem występuje od czasu zmiany oferty Orange internet na wyższą prędkość powiedzmy z 20 Mb/s do 80 Mb/s i przy okazji zmiany routera na nowy Sagemcom Funbox 2.0. Na innych urządzeniach(smartfony, drugi komputer, telewizor ) nie ma problemu z internetem. Technik przy instalowaniu routera powiedział, że niby wykupiony pakiet 80Mb/s, ale musi to ograniczyć do 25 Mb/s ponieważ łącza większej prędkości nie wytrzymają gdyż są zbyt słabe.  Z trzy lata temu wydaje mi się, że był podobny problem tylko w tedy powiedzieli mi, że możemy mieć maksymalnie 15 Mb/s.  Nie wiem właśnie czy mam dzwonić do Orange, żeby zmienili tą prędkość do 18 Mb/s tak jak było poprzednio czy gdzieś indziej leży problem. 

Niestety nie udało mi sie uruchomić ICSI Netalyzr, nie potrafię uruchomić Javy na przeglądarkach.

Pozdrawiam

 

net-log.txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

HWiNFO1.txt

Karta Sieciowa Atheros.txt

Karta sieciowa Intel.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach FRST są widoczne błędy w dzienniku zdarzeń:

Error: (02/11/2019 07:22:49 PM) (Source: Tcpip) (EventID: 4199) (User: )
Description: System wykrył konflikt adresów między adresem IP 192.168.1.1 a komputerem o sieciowym
adresie sprzętowym D8-A7-56-15-BD-61. W rezultacie mogą być zakłócone operacje sieciowe na
tym komputerze.

Error: (02/11/2019 07:17:47 PM) (Source: Tcpip) (EventID: 4199) (User: )
Description: System wykrył konflikt adresów między adresem IP 192.168.1.1 a komputerem o sieciowym
adresie sprzętowym D8-A7-56-15-BD-61. W rezultacie mogą być zakłócone operacje sieciowe na
tym komputerze.

Podany wyżej adres MAC należy do Twojego routera. Przydałoby się zobaczyć jak wygląda konfiguracja sieciowa. Instrukcje dotyczące FunBox 2.0 tutaj: https://www.orange.pl/kid,4004094945,id,4004094986,title,Orange-FunBox-20-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem,helparticle.html

Czyli w adresie przeglądarki zaloguj do routera (192.168.1.1) i spróbuj może na sztywno przypisać statyczny adres IP (obecnie masz: 192.168.1.15(Preferowane)).

Odnośnik do komentarza

Hej,

zrozumiałem, że D8-A7-56-15-BD-61 to jest adres MAC mojego komputera i mam mu nadać adres ip np. 192.168.1.14 i zobaczyć czy to zadziała?

Na razie zaznaczyłem opcję: wymuś połączenia IPv4 i trochę pomogło gdyż nie pojawia się już tak często "brak dostępu do internetu", właściwie to od wczoraj tylko raz mnie coś takiego spotkało. Do tej pory przy dużym obciążeniu potrafiło mnie wywalić co parę minut. Jak myślisz czy te problemy też nie mogą wynikać ze zbyt dużej ustawionej przepustowości linii względem jakości łącza na którym jest Orange? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ten MAC należy do routera.

Chodziło mi właśnie o takie nadanie statycznych IP, o którym napisałeś. Dla każdego urządzenia przypisać osobne IP, np. komputer (MAC) - 192.168.1.14, drugi komputer (MAC) - 192.168.1.15, telewizor (MAC) - 192.168.1.16, itd.

MAC w nawiasach należy oczywiście do konkretnego urządzenia osobno.

 

2 godziny temu, nomysz napisał:

Jak myślisz czy te problemy też nie mogą wynikać ze zbyt dużej ustawionej przepustowości linii względem jakości łącza na którym jest Orange?

Mogą, aczkolwiek w tym przypadku tylko na jednym urządzeniu "pada" internet. Z tego względu spróbowałbym właśnie przypisać IP do każdego urządzenia, aby wykluczyć konflikt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...