Skocz do zawartości

Zawieszanie eksploratora windows prawoklikiem na dysku.


moccaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z Was ma pomysł co zrobić z takim fatum: po przejściu na win10, za każdym razem kiedy włączam komputer, kliknięcie prawym klawiszem myszy na symbolu dysku powoduje uruchomienie niebieskiego kółeczka ;) i zwis aplikacji. Żeby było ciekawiej, to samo dzieje się w Total Commanderze. Używam tego prawokliku, kiedy chcę wywołać menu podręczne np. z opcją "Nowy folder" lub "Właściwości" i sprawa dotyczy tylko sytuacji, kiedy klikam na "całym" dysku np. D: Kiedy klikam na którymś z podkatalogów oba programy działają normalnie, to samo kiedy klikam  lewym przyciskiem. A żeby było jeszcze ciekawiej, to po kilku 'ubiciach' eksploratora lub TC, albo po jakimś czasie wszystko zaczyna działać normalnie ... Przykładowy komunikat z dziennika zdarzeń po takiej historii wygląda tak:

 

Program TOTALCMD.EXE w wersji 9.1.2.0 przestał współpracować z systemem Windows i został zamknięty. Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemów w oknie Zabezpieczenia i konserwacja w Panelu sterowania.
 Identyfikator procesu: 1f14
 Godzina rozpoczęcia: 01d4c31d315b8325
 Godzina zakończenia: 32
 Ścieżka aplikacji: C:\totalcmd\TOTALCMD.EXE
 Identyfikator raportu: 8e7f4b56-bbf6-4a05-8387-48950c31986e
 Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: 
 Identyfikator aplikacji powiązanej z pakietem powodującym błąd: 
 Typ zawieszenia: Unknown

 

Będę zobowiązany za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
10 godzin temu, moccaffe napisał:

sprawa dotyczy tylko sytuacji, kiedy klikam na "całym" dysku np. D:

Czy ten problem występują wyłącznie na D? Czy na pozostałych C: i dalszych jest taka sama sytuacja?

 

Można od razu sprawdzić czy defekt ten powoduje któryś z software menu kontekstowego. W tym celu pobierz i uruchom ShellExView:

Z menu Options kliknij Hide All Microsoft Extensions. Widoczne będą tylko różowe wpisy. Posortuj widok klikając na belce w Type. Interesuje nas typ context menu (menu kontekstowe). Proponuję wyłączyć wszystkie podane tam wpisy, zrestartować i sprawdzić czy dalej występuje zawieszanie.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Dziękuję za pomoc i sugestie. Czyszczenie menu kontekstowych nie pomogło. Popróbowałem jeszcze kilku innych możliwych przyczyn i dopiero ustawienie trybu kontrolera SATA na IDE (zamiast AHCI) spowodowało połowiczny sukces, tzn. eksplorator plików przestał sie zawieszać na dyskach (odpowiadając na pytanie czy sprawa dotyczyła innych dysków poza D: tak, problem dotyczył wszystkich dysków, a mam ich trzy fizyczne podzielone na 7 partycji...) , natomiast Total Commander wieszał sie dalej. Straciłem cierpliwość i zainstalowałem system od nowa i jest na razie ok. Z tego co widzę, to po instalacji i powrocie do AHCI dwóm dyskom system pozamieniał litery napedów, nie mam pojecia, czy to ma jakieś znaczenie, ale na pewno pod Win7 i pierwszą instalacją Win10 dysk F: był dyskiem G: i na odwrót :)).

Zobaczymy co będzie dalej...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...