Skocz do zawartości

powolne logowanie windows 7


Poasz

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru tygodni mój win7 długo uruchamia się, około 4-5 minut, pomiędzy zalogowaniem, a pokazaniem się pulpitu. W zasadzie w autostarcie mam tylko operę. Sprawdzałem esetem na obecność wirusów-brak. Od dość dawna czasami zdarza się, że nie może wybudzić się z uśpienia (nie włącza się ekran) lub przy starcie miga BSOD, komputer resetuje się, ale potem startuje normalnie.  Jak naprawić system? 

 

Shortcut_12-02-2019 06.39.36.txt

FRST_12-02-2019 06.39.36.txt

Addition_12-02-2019 06.39.36.txt

 

Raport perfmon:

https://drive.google.com/open?id=12UOnDe1xhzWEm47jJTlfttCmkApixdui

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do logów:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

BootExecute: autocheck autochk * 곏瞮
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).


---------------------

Cytat

 

Error: (02/12/2019 06:23:27 AM) (Source: WinMgmt) (EventID: 10) (User: )
Description: Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

Aby automatycznie rozwiązać ten problem, kliknij > Fix.it. na stronie http://support2.microsoft.com/kb/2545227/en-us
Następnie kliknij przycisk Uruchom w oknie dialogowym Pobieranie pliku i wykonaj kroki w kreatorze Fix.it.
(Link zapasowy > http://www.mediafire.com/download/6hwcm6b77098cbb/MicrosoftFixit50688.msi )

----------------------------

Cytat

mpsdrv => Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.
MpsSvc => Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.

To pewnie sam wyłączyłeś, ze względu na zainstalowanie Zapory ESET.

--------------------

W logu Addition.txt jest lista błędów:
 

Spoiler

 

Error: (02/12/2019 06:24:11 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7023) (User: )
Description: Usługa Mozilla Maintenance Service zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:
Niepoprawna funkcja.

 

Error: (02/12/2019 06:22:49 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7011) (User: )
Description: Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na odpowiedź transakcji z usługi SysMain.

 

Error: (02/12/2019 06:20:04 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7022) (User: )
Description: Usługa Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

Error: (02/11/2019 03:13:32 PM) (Source: volsnap) (EventID: 14) (User: )
Description: Kopie w tle woluminu C: zostały przerwane z powodu usterki We/Wy w woluminie C:.

 

Error: (02/10/2019 06:57:11 PM) (Source: Microsoft-Windows-WindowsUpdateClient) (EventID: 20) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070643: 2019-01 Podgl. pakietu zbiorcz. aktual. .NET Framework 3.5.1, 4.5.2, 4.6, 4.6.1, 4.6.2, 4.7, 4.7.1, 4.7.2 dla Windows 7 i Server 2008 R2 dla syst. opartych na procesorze x64 (KB4481488).

 

Tytułowy problem zostawiam dla fachowców z tego działu forum.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Czy FRST pokazał ślady jakiejś infekcji? Jeśli tak, to czy wiadomo jakie było źródło? Strona www, program? Dalsza diagnostyka?

 

Na podanej stronie nie ma fixit, więc ściągnąłem z mediafire. Zresetowałem komputer i niestety nadal się długo uruchamia. 

 

Cytat

mpsdrv => Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.
MpsSvc => Usługa "Zapora systemu Windows" nie jest uruchomiona.

Włączyć? 

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Czy FRST pokazał ślady jakiejś infekcji?

Raczej nie, choć nie wiem, co to jest (nie znam chińskiego) :

Cytat

BootExecute: autocheck autochk * 곏瞮

(dałam to do usunięcia)

---------

Cytat

Na podanej stronie nie ma fixit

Nie wiem, dlaczego link w poprzednim poście nie działa, pewnie to wina forum; teraz chyba działa:

http://support2.microsoft.com/kb/2545227/en-us

choć rzeczywiście nie ma tam już potrzebnego "fixit", jest podany tylko sposób ręczny.

---------------

Cytat

Włączyć?

Ja nie widzę potrzeby włączania, skoro działa Zapora ESET.

------------------------

Cytat

nadal się długo uruchamia

Wcale nie pisałam, że to poprawi sytuację.

Wręcz przeciwnie: napisałam, że tym problemem powinien zająć się fachowiec z tego działu forum (nie mam wpływu na to, kiedy ktoś z tego działu zajmie się Twoim tematem).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...