Skocz do zawartości

Windows 10 nie widzi innych w sieci lokalnej


grabunia0402

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z połączeniem nowych komputerów w sieci lokalnej.

Używam od dłuższego czasu na K1 Windowsa 10 Pro wersja 1803, w sieci lokalnej jest 15 innych komputerów : XP, 7, 10 i serwer 2003. K1 komputer widzi wszystkie urządzenia. Mogę z niego pingować na wszystkie komputery i to działa.

Teraz chciałem wdrożyć dodatkowe 2 komputery. K2 ma WIndows 10 Pro 1803 również. K3 ma Windows 10 wer. 1809.

K3 widzi w zakładce sieć jeden komputer z 7(K4), z nim pinguje, łączy się przez \\nazwa i mam dostęp do udostępnionych plików, drugi z win 7(K5) i też widze pliki oraz samego siebie i nic poza wymienionymi.

K2 widzi w zakładce sieć jedne komputer z 7(k4), WIN 7 (k5) I 10 PRO (k3), Pinguje, ma dostęp do zasobów, ale tylko do tych trzech,

 

Zarówno K2 i K3 mogą pingować na pozostałe komputery w sieci i dostają pozytywne zwroty, za pośrednictwem \\nazwa mogą się dostawać do udostępnionych zasobów.

 

Gdzie może tkwić problem, przeszukałem strony www, różne wypowiedzi czytałem, dzwoniłem do Microsoftu,ale Pani nie wiedziała jak mi pomóc, oferowała odesłanie do płatnej obsługi. Porażka

 

Między K1 i K3 przerzuciłem opcją eksportu ustawienia zapory i reguł żeby były identyczne, ale to nie pomogło

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...