Skocz do zawartości

Problemy z siecią, a raczej jej brak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Podejrzewam, że coś złapałem na moim laptopie. Generalnym symptomem i właściwie jedynym jest brak połączenia z siecią zarówno WiFi jak i Ethernet, a z obszaru powiadomień znikła ikona sieci. ipconfig /release nie wykonuje się, a router działa poprawnie na innym sprzęcie oraz na tym (mint).

Zresetowałem winsock i branchcache i firewalla ale nadal nic. Podejrzewałem aktualizację windowsa z przed kilku dni, ale inne komputery nie mają problemów.

Logi z FRST

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

1) Zrób zwykłe "Przywracanie Systemu" do tego punktu przywracania:

Cytat

11-01-2019 16:25:27 Zaplanowany punkt kontrolny

 

2) Potem tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

Task: {0F23F69C-EF5A-4B87-A11C-E1A313D69018} - \Microsoft\Windows\UNP\RunCampaignManager -> Brak pliku <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Ograniczenia <==== UWAGA
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

 

jessi

 

(tego poniżej nie da się usunąć, jakaś usterka forum)

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza

Przywrócenie niestety nic nie dało. Mogę ustawić IP dla obu kart ale nie łączy z siecią.

Diagnostyka windowsowa wyrzuca błąd "System Windows nie mógł automatycznie wykryć ustawień serwera proxy tej sieci" pomimo, że nigdy nie było proxy używane na tym komputerze i w opcjach jest wyłączone.

Generalnie jeśli sprawdzam "stan" w opcjach karty sieciowej wlan to jest połączony z wifi, pobrał sobie adres 169.254.90.153 z maską ff.ff.0.0 (powinien 192.168.0.x z maską ff.ff.ff.0) bez bramy i dnsów. Przed przywracaniem wymuszenie połącz z widoku "połączeń sieciowych" wywoływało pushup z dostępnymi sieciami tylko nie było żadnej w zasięgu (chociaż powinno być jeszcze z 8 poza moją).

Brak mi pomysłów co z nim zrobić...

Odnośnik do komentarza
2017-02-21 16:25 - 2019-01-26 23:18 - 000000515 _____ C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts.ics

Ten plik został zmodyfikowany mniej więcej w tym samym czasie, gdy pojawiły się u Ciebie problemy z połączeniem.

Wystarczy go usunąć, jeśli nie dzielisz łącza (ICS - Internet Connection Sharing), lub zrób kopię pliku i wtedy usuń.

W Menadżerze Urządzeń masz wyłączone Hyper-V Virtual Ethernet Adapter oraz VMware Virtual Ethernet Adapter

 

Poprzez FRST oczyściłbym Hosts i Proxy

 

W jakiej sytuacji teraz jest Twój komputer?

Odnośnik do komentarza

Problem wystąpił w czwartek lub w piątek więc 24go lub 25go. W hosts mam dwa wpisy:

172.23.188.33 DESKTOP-J33JCH6.mshome.net # 2024 1 5 26 13 39 40 50

168.137.191 Redmi3S-Redmi.mshome.net # 2017 2 2 28 21 41 33 745 8

 

Usunąłem mimo to - pierwszy wpis poawił się ponownie tym razem zakończony 2024 1 5 26 19 23 20 846. Wpis z redmi jest nieaktualny od jakiegoś roku bo go utopiłem...

Mam wyłączone od jakiegoś pół roku albo lepiej - odciąłem internet dla VMware jak robiłem sandboxa kiedyś...włączenie nic nie dało.

 

W chwili obecnej nie łączy mi już z wifi do tej sieci i ipconfig /release daje błąd o tym, że wszystkie urządzenia mają status disconnected i nie można wykonać. W związku z tym jakiekolwiek IP mam tylko na Hyper-V Ethernecie.

A i wydanie komendy połącz z widoku kart sieciowych otwiera teraz okno "Ustawienia systemu Windows" a nie pushupa z sieciami (których nie było widać).

 

 

Odnośnik do komentarza

W katalogu masz dwa pliki

hosts bez rozszerzenia

oraz hosts.ics aktualizowany 2019-01-26 23:18

 

W jakim momencie straciłeś połączenie?

Niedługo przed pojawieniem się pliku powyżej, aktualizowany był VMware

Robiłeś jakieś połączenia mostkowe?

Próbowałeś utworzyć nowego użytkownika w Windows, żeby sprawdzić czy nadal nie ma połączenia?

Odnośnik do komentarza

Nie robiłem mostkowania (wcale, a przynajmniej nie manualnie) i nie używałem VMware od jakiegoś czasu. Zabrałem laptopa w delegację i używałem czasami z hotspotem z telefonu, czasami bez. W czwartek lub piątek po prostu nie widział sieci.

Wydaje mi się, że z brakiem sieci jest związany brak ikony sieci w zasobniku systemowym. Teoretycznie jest włączony w opcjach, ale go nie ma...
Użytkownika zaraz stworzę, na administratorze i na użytkowniku 'Kamil' jest to samo, ale może stworzenie nowego coś zmieni...

edit:

na nowym koncie też nie ma

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...