Skocz do zawartości

Brak pozycji w menu kontekstowym wyślij do "adresat poczty".


kristoferes

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej stacji z windows 7 x64. znikło z menu kontekstowego wyślij do pozycja adresat poczty na wszystkich użytkownikach. Nie wiem co i kiedy to zepsuło. Było kilka aktualizacji puszczanych przez wsusoffline do win7 i pakietu office 2010, a także kilka razy comiesięczne zbiorcze pakiety aktualizacji. Nie krzystam z sccm, WSUS bo komp nie ma dostępu do internetu, ani nie mamy licencji na te aplikacje. Poniżej załączam pliki zrzutów i kawałek rejestru. Mam jeszcze aplikacje generującą mail w domyślnym programie pocztowym. Jak klikam żeby zrobił maila to odkłada się w logach appcrash (w załączniku plik appcrash.txt). Jeśli potrzeba mogę uydostępnić pliki dmp.

protokół mailto.png

hkey,classes_root,mailto-prnot1008.reg

brak w m. kontekst. wyślij do adr. poczty.png

appcrash.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdopodobnie brakuje pliku adresata poczty w odpowiednim miejscu.

 

Na klawiaturze wciśnij jednocześnie: klawisz z flagą Windows i R (uruchom) albo w menu start wpisz uruchom. Wklej:

%APPDATA%\Microsoft\Windows\SendTo

Jeśli nie ma tutaj adresata poczty, to utwórz nowy dokument tekstowy. Wpisz w nim: Mail

Zapisz go pod nazwą Mail Recipient.MAPIMail, tak jak to wygląda na zrzucie poniżej:

 

adresat.thumb.jpg.4ad105b6bab0edc6cd3e7e12324bda59.jpg

Dla pozostałych użytkowników to samo w lokalizacji: C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo\

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...