Skocz do zawartości

Różne prędkości transferu na tym samym połączeniu


Microsofter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie natknąłem się na ciekawy przypadek. Jest sobie połączenie z Internetem, po kablu. Następnie, za routerem, dwa komputery, powiedzmy 1 i 2. Ściągam pliki z dwóch serwerów, A i B.

 

Komputer 1 pobiera pliki z obu serwerów z pełną prędkością, ograniczoną przez przepustowość DSL. Komputer 2 pobiera plik z serwera A także z taką prędkością, ale z serwera B już kilkukrotnie wolniej. Taka ciekawostka. Próbowałem wszystkiego, oprócz restartu komputera 2 (up-time już 3 miesiące). Ostatecznie ściągnąłem ten plik za pomocą kompa 1, zapisując go bezpośrednio na kompie 2. Tak było o wiele szybciej.

 

Na komputerach są odmienne wersje systemu Windows, ale to nie powinno mieć nic do rzeczy. Intrygujące!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może mieć. Dsl'e lubią mieć  mniejsze MTU, przez co robi się fragmentacja pakietów. Np Xpek sobie sam tego nie ustawi. Część stron może się wolniej otwierać, część serwerow całkiem może takie połączenie odrzucać. Sam router też może mieć limit na ilość otwartych połączeń. Nie pamiętam z którymi windami była wojna o limit półotwartych połączeń, patchowalo się tcp.sys żeby go zwięjszyć..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...