Skocz do zawartości

GTX 1080 wyłączanie się komputera


criss20ster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Swój problem opisze po krotce. Od jakiego czasu mam problem z tym gtx 1080 zotac amp extreme. Karta nowa na gwarancji ale zauważyłem tylko w jednej grze. Gdy gram w grę Gold rush po jakimś czasie wyłącza mnie się komputer ale po ok 4/5 sek znów się włącza. Sprawdzałem inna kartę R9 290 i problemu nie ma testowałem grę z tą kartą ok 7 dni. Teraz jak włożyłem znów gtx 1080 co jakiś czas gra się wyłącza a co za tym idzie komputer. Sterowniki aktualne , pisałem do twórców gry gra jest ok bo sprawdzali też to pod kątem właśnie moim. Nie mam pomysłu co się dzieje i gdzie szukać przyczyny. Bardzo proszę Was o pomoc.  

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziwna sprawa. W zasadzie to trzeba zacząć poszukiwania od takich najprostszych i najczęstszych rzeczy. 

 

Zacząć od sterowników do karty graficznej, przetestować najnowsze i jakieś starsze jeśli się uda znaleźć w necie. Druga sprawa to temperatura, którą musisz sprawdzić.  Możesz też zobaczyć czy masz najnowszy bios. 

 

W trakcie gry po prostu zupełnie nagle wyłącza się komputer? Czy jak to wygląda? 

Odnośnik do komentarza

Siemka, jeśli mogę dodać coś z swojego doświadczenia kiedyś miałem podobny problem na PC jak i lapku, a mianowicie zasilacz nie dawał rady i gdy dochodziło do dużego obciążenia był restart, na lapku objawiało się przełączaniem na baterie (tryb eco) jeśli była, jak nie to restart. Jak masz możliwość przetestuj na innym zasilaczu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...