Skocz do zawartości

Problem z dostępem do folderów sieciowych między Win 7, a Win 10


abraham2ooo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u klienta dwa komputery w biurze, jeden na Win 10 Home, drugi na Win 7 Pro. Na Win 7 udostępnione są cztery foldery, wyłączone udostępnianie z hasłem, komputery widzą się w sieci, na Win 10 foldery były w lokalizacjach sieciowych, można było wejść też do nich wpisując w exploratorze \\NAZWA_KOMPUTERA, działało to ponad rok czasu. Od tygodnia występuje problem z dostępnością tych folderów w kompie z Win 10, mianowicie zniknęły z lokalizacji sieciowych, idzie wejść tylko do dwóch z nich, a przy dwóch pozostałych otrzymuję komunikat, że nie mam uprawnień. Na początku problemów żaden folder nie był dostępny, nie można się było podłączyć do Win 7 przez \\NAZWA_KOMPUTERA\ tylko po \\IP\, teraz pozostał problem uprawnień. Próbowałem różnych ustawień i w Win 7, i w Win 10, ale nadal nie mogę dostać się do dwóch folderów. Co ciekawe w menadżerze poświadczeń w Win 10 były wpisane dane logowania do kompa Win 7, jak je usunąłem, to przy podłączaniu w Win 10 jestem pytany o hasło, chociaż ta funkcja jest wyłączona i system nie powinien pytać o hasło. Nie wiem, czy szukać problemu w Win 7, czy w Win 10. Czy ktoś coś wie o problemach z siecią w Win 10 po aktualizacjach? Proszę o pomoc w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W dniu 15.01.2019 o 18:41, abraham2ooo napisał:

Czy ktoś coś wie o problemach z siecią w Win 10 po aktualizacjach?

Problemy były na Windows 7, wyszła poprawka od MS (trzeba instalować ręcznie): Microsoft Releases KB4487345 Update to Fix Windows 7 Share Issues — https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-releases-kb4487345-update-to-fix-windows-7-share-issues/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...