Skocz do zawartości

Długie uruchamianie Windows 10 Home


volin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ostatniego czasu mój komputer strasznie długo się uruchamia, chyba z 5 min. Po uruchomieniu windowsa komputer chodzi jak rakieta bez zarzutów. Ogólnie komputer uruchamiał się wciągu 40 sekund. Najdłużej przy włączeniu komputera utrzymuje się na ekranie logo płyty głównej od MSI a potem trochę czarny ekran. Wstawiam screeny co jak mam poustawiane. Aktualizacje windowsa na bieżąco oraz sterowniki wszystkie zaktualizowane. Windows 10 Home. Jeżeli mam coś jeszcze dodać jakieś skany czy coś to dodam. Proszę o pomoc oraz z góry dziękuję.

uruchamianie.png uruchamianie2.png uruchamianie3.png uruchamianie4.png uruchamianie5.png
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro najdłużej zatrzymuje się na ekranie z logo płyty głównej więc dzieje się to przed załadowaniem systemu. W tym czasie szuka według kolejności z jakiego urządzenia załadować system. Możliwe, że masz krążek lub pendriva włożonego i tam szuka plików rozruchowych. Wejdź do biosu/UEFI  i ustaw sekwencję boot tak, aby jako pierwszy uruchamiał dysk, na którym masz windowsa.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, giyefiki napisał:

Skoro najdłużej zatrzymuje się na ekranie z logo płyty głównej więc dzieje się to przed załadowaniem systemu. W tym czasie szuka według kolejności z jakiego urządzenia załadować system. Możliwe, że masz krążek lub pendriva włożonego i tam szuka plików rozruchowych. Wejdź do biosu/UEFI  i ustaw sekwencję boot tak, aby jako pierwszy uruchamiał dysk, na którym masz windowsa.

Jest tak ustawione, pierwszy uruchamia się dysk w komputerze nie ma pendrive ani płyty

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...