Skocz do zawartości

PC długo się włącza, tryb awaryjny zawiesza, prośba o analizę loga


xeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nagle bez powodu komp zaczął włączać się bardzo długo (nic poważnego tego dnia nie było zmieniane oprócz aktualizacji gry).

Zaczęło się od zawieszenia na wyłączeniu kompa (na "Trwa zamykanie"), po iluś minutach wyskoczył BSOD, który też się zawiesił zanim zaczął robić dump. Twardy restart i się zaczęło - logo od płyty głównej pokazuje się z 5x dłużej (co jest najdziwniejsze), do biosu wchodzi się znacznie dłużej, tryb awaryjny zawiesza się przy wczytywaniu Classpnp.sys, dokańcza ładowanie systemu po 2-3min. Normalne startowanie systemu zamiast 40s trwa 3min 30s (zawieszka przy "Trwa uruchamianie systemu Windows"). System nie pokazuje napędu dvd, podczas wkładania jakiegokolwiek pendrive w jakikolwiek usb system się przywiesza na ciągłym wykrywaniu pendrivea.

- sprawdzony dysk (SSD) pod kątem SMART i błędów - wszystko chyba ok - https://i.imgur.com/MUsRlZO.png

- sprawdzone sterowniki za pomocą Driver Booster Pro - wszystko aktualne

- przeskanowane pod kątem malware, wirusów - brak problemów

- ani w autostarcie ani w usługach nie ma nic nowego co by tak wydłużało start

- w menedżerze urządzeń żadnych błędów w sterownikach, w ukrytych "Sterowniki niezgodne z Plug and play" jest kilkadziesiąt różnych sterowników (ale nie wiem czy były tam przed awarią)

- w systemowym Podglądzie zdarzeń są codziennie jakieś błędy, ale nowych chyba nie ma

- poprzepinałem kable sata na różne sposoby, wyjąłem/wsadziłem podzespoły - bez poprawy

- przetestowałem pamięci systemowym testerem pamięci (jeden test wszystkich kości na raz) - bez błędów

- Ubuntu z pendrivea bootuje się prawidłowo jak wcześniej

- SFC /scannow wykrywa problemy, ale nie może wszystkiego naprawić - wynik w logu https://mega.nz/#!ZVw1AAJY!0xSLMXF99-kqCo8s_M4eTjlvfr6XHN1md17RPuVCEy0

 

Podejrzewam, że coś się zepsuło z rozruchem lub/i sterownikami. Kończą mi się pomysły. Chciałem jeszcze zaktualizować BIOS, ale do tego muszę uruchomić usb i pendrive. Czy powinienem użyć SFCFix i bootrec.exe?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...