Skocz do zawartości

[REQ] Najlepszy program do czyszczenia rejestru


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam.

 

Co sądzicie o Free Window Registry Repair ?

http://www.regsofts.com/free_registry_repair/registry_repair.htm

 

 

Free Window Registry Repair

Używam sporo czasu jest bardzo skuteczny, do tej pory nie miałem problemów,

żadnych szkód , potrzebnych wpisów nie usunął ale wiadomo że lepiej oglądać co się usuwa.

 

Oprócz tego używam produktów Wise Registry Cleaner i Wise Disk Cleaner jedne z lepszych moim zdaniem programów tego typu

 

Polecam też RegSeeker

którym przeczyścimy rejestr i dodatkowo mamy przydatną opcje wyszukiwania w rejestrze interesujących nas wpisów po nazwach

Oczywiście jak ktoś już wcześniej wspomniał kompaktowanie rejestru to też niezbędny zabieg szczególnie po czyszczeniu

 

 

A tak wogóle sprawdzacie skuteczność tych programów? Używam dużo programów do rejestru i czasem porównuje ich działania,

nie pamiętam kiedy używałbym jednego;)

Odnośnik do komentarza

:ph34r: Punisher2010

 

Witam, szukam czegoś co jest na 100 % bezpieczne, wykryje wszystkie śmieci

Do optymalizacji rejestru, polecam:

będzie po polsku, miało opis za co odpowiada jaki klucz, oraz co mi podświetli wpisy, które można spokojnie usunąć. Oprócz RegClenaer bo w nim się nie potrafię połapać. Za dużo kluczy pokazuje, których nie wiem do czego są

Pozostaw to aplikacji.

Odnośnik do komentarza

"Registry First Aid"

"WinTools Professional"

 

Oba bardzo skutecznie i bezkonfliktowe...nigdy nie zdestabilizowały mi pracy systemu...gorąco polecam :)

 

BTW.@Tyrol...raz na 4-5 lat robisz świeżą instalkę ? To ładnie...ja w ciągu ostatnich 12 miesięcy stawiałem system(różne systemy ;))...15-16 razy :)

Odnośnik do komentarza

@Meir. Twoja wypowiedź w niekorzystnym świetle stawia te programy, skoro wymuszają tak częstą reinstalację. Ja nie wiem co to reinstalacja. System chodzi latami. Jedyna przyczyna zmian to wymiana sprzętu, np. dysku.

 

A nie używam komputera tylko do przeglądania sieci. M.in dużo testuję różne oprogramowanie, często niewiadomej reputacji.

 

Żaden automat nie jest nieomylny. Jak autopilot... Rzadko korzystam i o ile to na podstawie raportu ręcznie naprawiam rejestr. Często błędy nie wymagają usunięcia jak chce automat, a skorygowania wartości. Dodatkowo co jakiś czas czyszczę określone lokalizacje rejestru, gdzie zwykle gromadzą się śmieci.

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie pytałem o to czy sprawdzacie skuteczność tych programów bo zwykle sie ich używa,

zachwala że czyszczą itd. ale z tym bywa różnie, tych programów jest tyle że głowa mała i jak instaluje kolejne,

to zawsze jakiś po którymś :) znajdzie coś...trzeba by było zrobić kiedyś jakieś konkretny test na skuteczność poszczególnych programów,

z doświadczenia wiem że niektóre programy niby usuwają wpisy a te same wpisy są w systemie nadal więc różnie to bywa....więc tak naprawde

w pełni nie jestem w stanie stwierdzić który jest lepszy od drugiego itd.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam zestaw:

 

EasyCleaner - czyści w miarę dokładnie

Wise Registry Cleaner - sprząta to czego nie wykrył program wyżej minusem jest to iż wykrywa i niby usuwa dużo niepotrzebnych wpisów, ale jak się potem okazuje po kolejnym skanowaniu znowu wykrywa te same wpisy

Free Windows Registry Repair usuwa wpisy z którymi nie radzi sobie ten wyżej minusem jest to iż deinstalator nie działa oraz brak objaśnień jakie wpisy można bezpiecznie usunąć

Odnośnik do komentarza

Temat ważny ale chyba troszkę zszedł na boczek.

Są różne propozycje ale czy przypadkiem nie należałoby dodać info dla jakiego systemu ten program a już szczególnie wersja x86 czy x64.

Wiem, że początek dotyczył XP ale chyba dalsze posty dotyczą różnych systemów. A może się mylę.

 

 

Wszystkie programy są na różne wersje Windows

Odnośnik do komentarza

Co9 do Ashampoo i jego promocji - radzę uważać z mailem, który wpisujecie przy rejestracji w promocji. Później przychodzi kilo spamu na skrzynkę od nich.

Plati niedemonizuj...znam i używam produkty Ashampoo od bardzo wielu lat....zaczynałem od Ashampoo WinOptimzer 98. Owszem dostajesz informacje od nich, ale ich ilość wcale nie jest większa niż ilość informacji od innych producentów (TuneUp, Paragon, DiskTrix, Wondershare, Avanquest, O&O Software).

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Temat już stosunkowo stary, ale dorzucę swoje 3 grosze, bo myślę, że warto gdyby ktoś szukał :)

 

Ostatnie darmowe wersje jv16 Powertools oraz RegCleaner

 

http://www.321download.com/LastFreeware/

 

 

A tutaj narzędzie do kompaktowania rejestru Quicksys RegDefrag:

http://www.regdefrag.com/

(oczywiście przed użyciem tego programu należy zamknąć wszystkie aplikacje, a po kompaktowaniu zrestartować komputer)

 

 

Świetne programy za free i do tego po polsku :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...