Skocz do zawartości

Sporządzenie i przywrócenie kopii MBR


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że w najbliższych dniach będzie mi to bardzo potrzebne - chciałbym prosić kogoś z Was (bo uważam, że towarzystwo zgromadzone wokół picasso jest najbardziej kompetentne) o napisanie krótkiego tutoriala, jak za pomocą programu mbrtool lub hdhacker sporządzić na dyskietce kopię sektora rozruchowego MBR, a potem ją przywrócić.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o HDHacker, to backup i restoring jest również bardzo prosty, ale wszystkie operacje przeprowadzane są z poziomu Windows. Jest możliwość uruchomienia z BartPE, ale do folderu z aplikacją kopiujemy dwa pliki z /windows/system32 >>> advpack.dll + msvbvm60.dll. Dodatkowo wszystko w wersji graficznej, bez linii komend.

 

Backup MBR

W sekcji Drive to operate wybieramy Physical Drive (MBR) oraz numer dysku (jeżeli mamy jeden dysk pozostawiamy domyślne 0). Następnie w sekcji Select Sector wybieramy First Sector (MBR). Odczytujemy kod MBR wybierając przycisk Read sector from Disk oraz zapisujemy do pliku przyciskiem Save sector to File.

 

Restoring MBR

Wybieramy dysk oraz pierwszy sektor, tak jak przy robieniu kopii. Następnie ładujemy plik z kopią kodu wybierając przycisk Load sector from File oraz przywracamy przyciskiem Write sector on Disk.

 

Aplikacja umożliwia również backup / restoring Boot sektora dysków logicznych (pojedynczych partycji). W tym celu wybieramy Logical Drive (BootSector).

 

HDhacker.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...