Skocz do zawartości

Notoryczne błędy o identyfikatorze 10016


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W dzienniku zdarzeń pojawiają się notoryczne błędy o identyfikatorze 10016:

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID
{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}
 i identyfikatorem aplikacji APPID
{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}
 użytkownikowi DESKTOP-D61335B\Darek o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-21-3137867561-443341830-3108318781-1001) z adresu LocalHost (użycie LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Niedostępny (Niedostępny). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

 

i

 

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Uruchom do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID
Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker
 i identyfikatorem aplikacji APPID
Niedostępny
 użytkownikowi ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-18) z adresu LocalHost (użycie LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Niedostępny (Niedostępny). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

 

Pojawiają się grupami po kilka na raz a na stronie Microsoftu radzą by ten błąd zignorować, ja jednak mam pewne wątpliwości bo zdarza się, że komputer się wiesza.

 

Wdzięczny będę za jakieś sugestie i pozdrawiam.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podłączę się pod temat bo mam podobne błędy...walczyłem długi czas i nie udało mi się ich wyeliminować...myślałem że to wina aktualizacji z win 7,co ciekawe takie pojawiają się też na świeżym systemie...może to wina teraźniejszego sposobu logowania do systemu lokalny-microsoftu...w każdym bądź razie bez grzebania w rejestrze i nadawaniu praw plikom się nie obejdzie ale też co aktualizacja nie wiem czy nie trzeba będzie robić tego od nowa...chętnie przygarnę jakieś rozwiązanie tego jeśli da radę ale te błędy chyba w niczym nie przeszkadzają bo mi już tak działa ponad rok.

Odnośnik do komentarza

No właśnie "Please mind, that the solution should be applied after every Windows feature update (like 1803 and on), as the update resets the permissions to DCOM components!!!"...dlatego zaprzestałem zabawy z tym błędem....może kiedyś jak postawię na czysto i się takie coś pojawi,na razie nie zaglądam do dziennika i mnie to nie prześladuje a system działa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...