Skocz do zawartości

Komputer chodzi jakby chciał a nie mógł


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem temat dotyczy laptopa z Windows 10 Home . Od pewnego czasu ten laptop chodzi jakby chciał a ni mógł - bardzo, bardzo wolno. Dotyczy to zarówno operacji sieciowych jak i normalnego uruchamianai i zamykania lokalnych programów czy funkcji systemu.

To jest i5 z 8GB pamięci porównuję go z i3 z 4GB pamięci i jest wobec tamtego wolny jak żółw.

 

W załączeniu logi proszę o jakieś sugestie

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

Startup: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\$McRebootA5E6DEAA56$.lnk [2018-11-19]
ShortcutTarget: $McRebootA5E6DEAA56$.lnk ->  (Brak pliku)
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\Services\McAfee SiteAdvisor Service
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Porównywanie jednego laptopa z innym nie ma w ogóle sensu, jeśli na obu nie ma tych samych programów, i tych samych plików użytkownika.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dzięki, zrobiłem jak napisałaś. FRST wymagał restartu komputera i tak zrobiłem, teraz na ekranie miele mi się komunikat: przygotowanie systemu Windows, i to miele się już od kwadransa, czy to normalne?

 

 

OK, trwało to ponad godzinę, zacząłem się bać. Ale wszystko gra.

Korzystając z okazji - czy wywoływanie skryptu z wyłącznie ostatnia linią jak czasowe czyszczenie jest zalecane i bezpieczne? Wiem, że to już temat niezupełnie na ten działa ale moze jednak....

Odnośnik do komentarza

 

Cytat

czy wywoływanie skryptu z wyłącznie ostatnia linią jak czasowe czyszczenie jest zalecane i bezpieczne?

To jest tylko usuwanie plików tymczasowych, więc niczym złym to nie grozi.

 

Z tematu
https://www.fixitpc.pl/topic/23904-frst-tutorial-obsługi-farbar-recovery-scan-tool/

Spoiler

 

EmptyTemp:

Opróżnia następujące katalogi:

Windows Temp

Foldery Temp użytkowników

Cache, magazyny HTML5, Cookies i Historia Edge, IE, FF, Chrome i Opera (wyjątek: Historia FF nie jest usuwana)

Cache ostatnio otwieranych plików

Cache Flash Player

Cache Java

Cache HTML Steam

Cache ikon oraz miniatur Windows Explorer

Kolejka transferu BITS (pliki qmgr*.dat)

Kosz

 

Uruchomienie komendy EmptyTemp: zaowocuje automatycznym restartem systemu po ukończeniu zadania, co znosi konieczność posługiwania się odrębną dyrektywą Reboot:.
Nie ma również znaczenia lokalizacja dyrektywy EmptyTemp: w fixlist (początek, środek lub koniec), gdyż zostanie ona uruchomiona dopiero po przetworzeniu wszystkich innych linii w fixlist.
 

Ważne: Dyrektywa EmptyTemp: usuwa obiekty permanentnie. Nie są one przesuwane do kwarantanny.

 

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...