Skocz do zawartości

System XP i problem ze sterownikami


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

odświeżałem niedawno matce komputer. był tak przeładowany syfem, że włączał się co trzeci raz, a gdy już odpalił, to ładował się z dziesięć minut, a potem i tak ledwo dało się coś na nim zrobić.

optymalnym wyjściem był format, co też zrobiłem. nie jest to najnowszy sprzęt, więc postanowiłem zainstalować ten sam system co był, czyli XP. postawiłem oryginalny XP Home Edition [SP2] na sformatowanej partycji i komputer doznał skrzydeł. kiedy jednak przyszedł czas na sterowniki, okazało się, że matka nie posiada już dołączonej do kompa CD ze sterami [do płyty głównej, grafiki i netu]. pobrałem je ze strony producenta i zainstalowałem. tzn zainstalowały się tylko Audio i CPU/Chipset, a kiedy próbowałem wgrać te od grafiki i sieci, instalator przerywał pracę i dawał komunikat, że sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań. znalazłem na jednym z forum podobny przypadek, gdzie zalecano zainstalować XP PRO z SP3, który to spełnia wymagania do tych sterów. tak zrobiłem, ale niewiele to dało, udało się tylko wgrać kolejny sterownik [ten od sieci], lecz sieci brak - pokazuje się info: kabel jest odłączony [chociaż nie jest].

wciąż mam problem także z tym VGA. instalator kończy pracę z komunikatem, że system nie spełnia minimalnych wymagań.

karta graficzna [Intel GMA 3100] jest zintegrowana na płycie głównej [GIGABYTE GA-G31M-S2L].

 

czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...