Skocz do zawartości

Windows 10 nie startuje, niebieski ekran śmierci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem od szwagra laptopa do naprawy. Z informacji przekazanych od niego wiem, że została ściągnięta jakaś gra (Fortnite?), po czym odinstalowana i wszystko padło. Laptop po uruchomieniu, co trwało "wieki", stawał na pulpicie bez ikon, nic nie dało się zrobić. System został przywrócony z jednego z punktów przywracania systemu, ale nadal nie chciał się uruchomić. Po utworzeniu dysku odzyskiwaniu na sprawnym systemie, próbowałem zastosować funkcję "Naprawy podczas uruchomienia", niestety bez powodzenia. Dograłem na pendrive FRST i przeskanowałem system, utworzyłem własny skrypt (fixlog w załącznikach), laptop teraz po uruchomieniu staje na niebieskim ekranie - CRITICAL PROCESS DIED. Nie mam pojęcia co dalej robić :)

Fixlog_11-11-2018 20.51.35.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

 

StartRegedit:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="explorer.exe"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,"
EndRegedit:

 

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Z wyżej wymienionego tematu korzystałem. Program GSmartControl "wyrzuca" błąd: There was an error while executing smartctl. Failed to execute child process (No such file or directory). Please specify the correct smartctl binary in Preferences. Po wejściu w ustawienia i próbie wyboru ścieżki do smartctl "wyrzuca" błąd: Unspeciefed fatal error encountered, aborting.

 

Odnośnik do komentarza

GsmartControl musisz uruhomić z jakiegoś zewnętrznego środowiska. Możesz wykorzystać gotowce zrobione przez Sergei Strelec - najlepiej ten, na którym jest  PE w wersji 10, 8.1 i 8. Ta ósemka jest kompatybilna z większością starych lapków, w przeciwieństwie do 8.1 i 10.  Wgraj na pena za pomocą Rufusa. 

 

Chkdsk robiłeś? 

Wrzuć jeszcze CBS.log. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...