Skocz do zawartości

WIN 10 nie wykrywa urządzenia Allwinner


browarnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Taki dziwny, niby banalny problem, ale nie mogę sobie z nim poradzić. Przeczytałem wiele stron internetowych ale nigdzie nie spotkałem się wprost z takim problemem.

 

Laptop acer e5-575 i5-7200u/8gb/256SSD+500HDD/win10 próbuję połączyć z radiem samochodowym Allwinner T8 Android 7.1.2 za pomocą kabla USB (oba urządzenia mają w pełni wymiarowe USB).

Problem polega na tym, ze ani radio nie widzi laptopa, ani on radia. Jak podłączam inne urządzenia (telefon z androidem 7.1.2 lub pendrive, albo modem USB) to zarówno radio jak i laptop wykrywają je bez problemu. Zatem porty USB w obu są sprawne. A mimo to nie reagują na siebie w żaden sposób. Próbowałem łączyć za pomocą różnych kabli i przelotek i nic. W androidzie oczywiście ustawione USB do komunikacji z PC (opcja MTP) oraz debugowanie USB. Nie mam pomysłu co można jeszcze zrobić by zmusić oba sprzęty do połączenia się. Dodam, że nie bardzo mam możliwość pożyczenia innego laptopa do testów, zresztą bardzo mi zależy by to mój działał, a nie biegać i za każdym razem pożyczać. Nie widzę powodów by miało nie działać.

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dość oryginalna zagwozdka :)

 

To radio potraktujmy jak każde urządzenie androidowe. Czyli spróbuj wyłączyć firewalla na laptopie a po podłączeniu kabelkiem na androidzie może wyskakiwać komunikat "zezwól na połączenie". Gdybam, że może on być niewidoczny ze względu na customowy android. Więc metodą prób poszukaj jak można zatwierdzić niewidoczną tabliczkę. Spróbuj kliknąć vol+ oraz inne fizyczne przyciski, poklikaj po ekranie w okolicach środka.

 

Daj znać jak sobie poradziłeś, bo jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza

Radio w pełni dotykowe ponad 10 cali, nie posiada żadnych fizycznych przycisków, jedynie z boku wyświetlacza czarny pasek na nim wymalowane 5 przycisków jak w telefonie u dołu. Klikanie nie pomaga. Radio w ogóle nie reaguje. Normalnie w belce powiadomień pojawia się znaczek informujący o podłączanym urządzeniu a tu nic.

Tak się zastanawiam, skąd one wiedzą że podłączany jest do nich pendrive. Podejrzewam że wyczekują aż podłączany sprzęt zacznie pobierać prąd z portu i wtedy wysyłają zapytanie o identyfikacje. Taki pasywny port. Załóżmy że oba porty są takie. Radio nie zachowuje się jak komórka która po podłączeniu stara się zacząć ładować co aktywuje port w kompie. Radio ma stałe zasilanie z akumulatora więc nawet nie ma funkcji ładowania przez port USB. Nawet nie próbuje pobierać prąd z portu, co za tym idzie laptop nie zauważa podłączenia i odwrotnie. Wiec pytanie czy da się podłączyć dwa komputery przez porty USB, ciekawe czy napotka się taki sam problem? I czy da się zmusić np. laptop do tego by miał port USB aktywny, czyli zechciał pobrać trochę prądu z Radia co podejrzewam, wzbudziło by połączenie. Co o tym myślicie? Proszę tylko bez wyśmiewania, bo tu człowiek brzytwy się chwyta.

Odnośnik do komentarza

Każdy sprzęt tego typu ma w pamięci zapisane podstawowe informacje o sobie, a przynajmniej mieć powinien. 

Wspomniałeś o tym, że nie masz możliwości pożyczenia innego sprzętu - dla mnie to nonsens. Każdy am dostęp do wielu komputerów. Jeśli podłączysz go do innego kompa. I w zasadzie każdy objaw coś wniesie do sprawy.

 

Niemniej na sam początek pozbyłbym się wszystkich sterowników do urządzeń usb za pomocą programu https://www.nirsoft.net/utils/usbdeview-x64.zip 

Odłącz swoje radio od kompa. Rozpakuj archiwum, uruchom je jako administrator (ważne), posegreguj pod kątem połączenia - w sensie czy urządzenie jest połączone (zielone) czy nie (szare). Usuń wszystkie szare urządzenia. Profilaktycznie (tak na wszelki wypadek) - uruchom ponownie komputer po tej operacji. Podłącz radio i powiedz czy jest jakakolwiek reakcja - czy słychać dźwięk podłączonego urządzenia usb. To jest istotne.

 

W ogóle to jesteś pewien, że to radio da się połączyć z komputerem? Strona http://www.allwinnertech.com/ jest martwa, nie bardzo mogę dotrzeć do manuala. Wiem, że są tam dwa usb, ale są inne. Próbowałaś je łączyć przez obydwa? Wiem, że można do nich podłączyć pendrive, mysz, klawiaturę... ale jak wygląda łączenie z komputerem - nie wiem. 

 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Groszexxx napisał:

Wspomniałeś o tym, że nie masz możliwości pożyczenia innego sprzętu - dla mnie to nonsens. Każdy am dostęp do wielu komputerów. Jeśli podłączysz go do innego kompa. I w zasadzie każdy objaw coś wniesie do sprawy.

 

W ogóle to jesteś pewien, że to radio da się połączyć z komputerem?

Mam w domu jeszcze dwa komputery stacjonarne ale ciężko jest je wynieść na parking do samochodu. Demontaż radia też jest problematyczny.

 

Oczywiście nie mam pojęcia czy jest możliwe podłączenie PC do radia, myślałem że urządzenie z androidem działa jak każdy telefon i że da się do niego podłączyć.

Ale jeśli działa jak komputer to będzie problem tak jak podłączenie dwóch PC za pomocą USB.

 

18 godzin temu, Groszexxx napisał:

Niemniej na sam początek pozbyłbym się wszystkich sterowników do urządzeń usb za pomocą programu https://www.nirsoft.net/utils/usbdeview-x64.zip 

Odłącz swoje radio od kompa. Rozpakuj archiwum, uruchom je jako administrator (ważne), posegreguj pod kątem połączenia - w sensie czy urządzenie jest połączone (zielone) czy nie (szare). Usuń wszystkie szare urządzenia. Profilaktycznie (tak na wszelki wypadek) - uruchom ponownie komputer po tej operacji. Podłącz radio i powiedz czy jest jakakolwiek reakcja - czy słychać dźwięk podłączonego urządzenia usb. To jest istotne.

 

Po wyczyszczeniu sterów komputer nie reaguje na podłączenie, nie wydaje żadnych dźwięków, w managerze urządzeń nic się nie pojawia. Zupełnie nie reaguje jakby nie wiedział że dochodzi do podłączenia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.11.2018 o 02:08, browarnicy napisał:

(...) mimo to nie reagują na siebie w żaden sposób. (...) Nie widzę powodów by miało nie działać.

Obawiam się, że USB w radiu służy wyłącznie do podłączenia pamięci zewnętrznej np. pena, a nie do komunikacji z PC. Czytałeś to KLIK, może tam coś znajdziesz na ten temat (nie chciało mi się przebrnąć przez 50 stron)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...