Skocz do zawartości

Licencjonowanie windows serwer 2016 Essential


scooter31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podpinam pod tą grupę, ponieważ nie ma działu dla windows serwer a być może ktoś zetknął się z tym tematem.

 

Otóż, mam od kilku miesięcy serwerek Dell z zainstalowanym Windows Serwer 2016 Essential. Serwerek jest podpięty do domeny w firmie, wszystko ładnie działa, ale...

Raz na tydzień, najczęściej w poniedziałek późnym popołudniem serwer się wyłącza.

Serwer aktywowałem drugi raz, po tym jak wyczytałem że może być to problem z błędną aktywacją.

W harmonogramie zadań nie znalazłem nic niepokojącego. Oto co znalazłem w podglądzie zdarzeń:

Błąd:
Zgodnie z ustawieniami uprawnienia application-specific nie jest udzielane uprawnienie Local Activation do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID 
{8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}
 i identyfikatorem aplikacji APPID 
{F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}
 użytkownikowi NT AUTHORITY\SYSTEM o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-18) z adresu LocalHost (Using LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Unavailable (Unavailable). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.


Inny błąd:
Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 7023 ze źródła Service Control Manager. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.
Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.
Do zdarzenia dołączono następujące informacje:
Data Sharing Service
%%3239247874
Brak zasobu zależnego od ustawień regionalnych dla wymaganego komunikatu

System 
  - Provider 
   [ Name]  Service Control Manager 
   [ Guid]  {555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4} 
   [ EventSourceName]  Service Control Manager 
  - EventID 7023 
   [ Qualifiers]  49152 
   Version 0 
   Level 2 
   Task 0 
   Opcode 0 
  Keywords 0x8080000000000000 
  - TimeCreated 
   [ SystemTime]  2018-10-16T07:09:20.231684000Z 
   EventRecordID 26124 
   Correlation 
  - Execution 
   [ ProcessID]  948 
   [ ThreadID]  672 
   Channel System 
   Computer SERWEREK.NAZWA-DOMENY.local 
   Security 
- EventData 
  param1 Data Sharing Service 
  param2 %%3239247874 
   440073005300760063000000 


OSTRZEŻENIE:
The time service detected a time difference of greater than 5000 milliseconds for 900 seconds. The time difference might be caused by synchronization with low-accuracy time sources or by suboptimal network conditions. The time service is no longer synchronized and cannot provide the time to other clients or update the system clock. When a valid time stamp is received from a time service provider, the time service will correct itself.

Najbardziej zastanawia mnie to:

Proces C:\Windows\system32\silsvc.exe (SERWEREK) zainicjował power off komputera SERWEREK w imieniu użytkownika NT AUTHORITY\SYSTEM z następującej przyczyny: No title for this reason could be found
Kod przyczyny: 0x2000c
Typ zamknięcia systemu: power off
Komentarz: Licensing Compliance Service caused a shutdown. Please look at the events under Microsoft > Windows > Server Infrastructure Licensing > Operational for details.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...