Skocz do zawartości

Brak ikony głósności na pasku


Arachid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam system Windows 8.1. Dziś zauważyłem, że zniknęła ikona głośności z paska zadań na dole. Wcięło i tyle. Nie wiem, dlaczego. Dźwięk nadal działa, mogę go regulować poprzez panel sterowania. Klikam na "Sprzęt i dżwięk", potem "Dopasuj głośność systemu" i otwiera mi się mikser dźwięku, który działa. Tylko, że to denerwujące. Próbowałem przez Panel sterowania/ikony obszaru powiadomień/ikony systemowe. Tam jest okno z ikonami systemowymi i polami "Włączone/wyłączone". Głośnik ma zaznaczone "wyłączone" i jest szary. Nie da się go włączyć. Przywracanie domyślnych ustawień ikon systemowych nic nie zmienia w sprawie głośności. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zrestartuj komputer. Uruchom gpedit.msc (klawisz windows + R i wpisz gpedit.msc). Zakładam, że posiadasz ustawienia administratora. 

Przejdź do Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne -> Menu Start i pasek zadań

W panelu po prawej wybierz i wejdź w "Usuń ikonę regulacji głośności". Ustaw na "Nie skonfigurowane" lub "wyłączone" i zatwierdź przez zastosuj, ok. Zrestartuj komputer.

 

Odnośnik do komentarza

@Krzesimierz
Nie miałem w systemie gpedit.msc. Przeczytałem, że mają to tylko wersje profesjonalne system. W internecie znalazłem instrukcję jak doinstalować. Udało się, ale jest to gpedit po angielsku. Niemniej dotarłem, chyba, do miejsca ustawiania ikony głośności - Remove My Music icon from Start Menu. Po kliknięciu prawym klawiszem myszy daje się ustawić opcje, jak piszesz. I teraz najlepsze... NIe sprawdziłem, czy to działa, bo ikonka głośności dziś w cudowny sposób sama wróciła na miejsce. Mój komputer żyje więc własnym życiem i ma mnie w [Filtr wulgaryzmów].

Dziękuję za pomoc. Możliwe, że kiedyś będę musiał jednak użyć zdobytej wiedzy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...