Skocz do zawartości

Wklejanie logów


tata1959

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Prośba moja tyczy sposobu zamieszczania logów...chodzi mi o dziwny nawyk który ostatnimi czasy przyjął się na polskich forach...wklejania linków do jakiś wklejek itp...

 

Uważam to za strasznie denerwujące, spowalniające i rozpraszające osoby przeglądające logi...zmarnowany czas na ( otwórz za pomocą) potem przesiadka do okna z postem użytkownika, kolejna zmiana coby spojrzeć do loga i tak bezustannie...

 

Nie wiem jak Wy, ale ja wolę widzieć strasznego tasiemca z wszystkimi logami niż tak skakać z okna do okna...żadne forum zagraniczne nie stosuje takiego manewru...

 

Oczywiście to moja sugestia.Pika wspominała o tym w przyklejonym ale ten nawyk bardzo już się zakorzenił w użytkownikach...

 

Jeśli mogę...Użytkownicy nie bójcie się wklejać logów do posta...(bardzo rzadko i sporadycznie logi się nie zmieszczą, wtedy użyjcie linka)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na to też jest sposób. Można zrobić coś na zasadzie stosowanych tagów "dynamicznych" - przykładem może być spoiler na niektórych stronach. Wyglądałoby to tak, że część logu byłaby widoczna normalnie, a reszta po kliknięciu w tekst (z tym, że wszystko odbywałoby się w tej samej stronie, bez żadnych przeładowań a za pomocą JS).

 

Była o tym mowa na "starym forum" chyba przy okazji Kinomana, ale tam z przyczyn oczywistych nie można było tego wprowadzić.

Odnośnik do komentarza

A ja uważam, że wszystko powinno pójść do załączników, tak jak jest teraz. :D

To też nie jest idealne... Logiczne, że każdy ma swoje przyzwyczajenia, ale gdy chcesz prześledzić naście lub kilkadziesiąt tematów, otwieranie dużej ilości załączników przeszkadza... Jest jeszcze inna rzecz - gdy ktoś nie jest na forum zarejestrowany, mniemam, że załączników otwierać nie może - to także osobom z zewnątrz (m. in. autorom narzędzi przeznaczonych do usuwania malware) utrudnia śledzenie tematów...

Odnośnik do komentarza

Mnie się znacznie lepiej pracuje na kompaktowym widoku (w tym przypadku Załączniki) niż na całym poście, kwestie wizualnych przyzwyczajeń / nawyków / szybkości przeglądania całego tematu. Treść nie-logowa postów jest widoczna w całości i nie muszę jeździć oczami (wiem także od razu ile logów brakuje) oraz biedzić się z zaznaczaniem logów i przekopiowywaniem do Notatnika w celu "obróbki" analitycznej (niezależnie od metody wklejania logów i tak je zawsze przeklejam do siebie do segregacji, nigdy nie pracuję na oryginale widzialnym w poście). Aczkolwiek może wprowadzę tag podobny do spoilera, w którym można będzie umieszczać logi, jakiś rodzaj otwieranego boxu w obrębie posta (i najlepiej by miał ten box opcję szybkiego kopiowania całości do schowka). Zastanowię się jeszcze nad tym. Potrzebny mi także jeszcze osobny tag do wyróżnienia podawanych skryptów od cytatów, bo aktualny tag CODE jest parsowany w inny sposób niż na starej wersji oprogramowania.

 

Użytkownik i tak wybiera pasującą mu metodę wizualizacji.

 

.żadne forum zagraniczne nie stosuje takiego manewru...

 

I to mnie tam denerwuje. Np. raport się nie mieści w poście (są przecież limitacje liczby znaków) i robią sztukę z zapostowaniem monstrualnego loga w trzech postach po kawałku. To jest wg mnie strasznie niechlujne i jest przyczynkiem nadprodukcji całkowicie zbędnych postów.

 

Tak przy okazji to na Tech Support w zasadach jest jeszcze bardziej skomplikowany manewr. Pakowanie logów wg nich "dodatkowych" (czyli raport z GMER i druga część z DDS) do ZIP i dopiero w Załącznik: KLIK. Czyli należy: pobrać na dysk twardy i rozpakować. Na Bleeping te dwa także idą w Załączniki, choć bezpośrednio w TXT.

 

Jest jeszcze inna rzecz - gdy ktoś nie jest na forum zarejestrowany, mniemam, że załączników otwierać nie może - to także osobom z zewnątrz (m. in. autorom narzędzi przeznaczonych do usuwania malware) utrudnia śledzenie tematów...

 

Nigdy nie blokowałam pobierania Załączników przez gości. W myśl zasady, że czytanie powinno być kompletne i bez utrudnień, tak jak ja tego oczekuję będąc gdzieś gościem.

 

Z drugiej strony nie szkoda miejsca na serwerze? Z czasem pewnie sporo takich załączonych logów się nazbiera.

 

System plików jest ładnie separowany od bazy danych i tym się lepiej oporządza od kuchni niż grubymi postami, lepiej się wykonuje też kopię zapasową. Tak czy siak lecą bajty w któreś miejsce. Po jakimś czasie, jeśli zajdzie potrzeba, po prostu wykonam sprzątanie konserwacyjne i stare nieaktualne Załączniki zostaną sprzątnięte. O ile to w ogóle będzie konieczne.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak przy okazji to na Tech Support w zasadach jest jeszcze bardziej skomplikowany manewr. Pakowanie logów wg nich "dodatkowych" (czyli raport z GMER i druga część z DDS) do ZIP i dopiero w Załącznik: KLIK. Czyli należy: pobrać na dysk twardy i rozpakować. Na Bleeping te dwa także idą w Załączniki, choć bezpośrednio w TXT.

A to mnie akurat się podoba... :) Dla mnie przyspiesza to pracę (temat wydaje się być także bardziej "czysty") - mam od razu widoczne to co najważniejsze, a rzeczy dodatkowe (potrzebne tylko 1 lub 2 razy) są po prostu w załączniku... Ale główne logi wolę mieć wklejone w temacie - mogę całą ścieżkę prześledzić szybko... No ale fakt, kwestia nawyków...

 

Nigdy nie blokowałam pobierania Załączników przez gości. W myśl zasady, że czytanie powinno być kompletne i bez utrudnień, tak jak ja tego oczekuję będąc gdzieś gościem.

Rozumiem... Jeśli na se.pl było tak samo, to wiem już kto był za leniwy żeby szukać załączników :P Niektóre fora blokują takie ściąganie załączników przez gości, a to czasem utrudnia trochę obserwację...

Odnośnik do komentarza
mam od razu widoczne to co najważniejsze, a rzeczy dodatkowe (potrzebne tylko 1 lub 2 razy) są po prostu w załączniku... Ale główne logi wolę mieć wklejone w temacie

 

Czy sądzisz, że log z GMER (i ogólnie detekcji rootkit) jest drugorzędny ... w aktualnych warunkach? :P

 

Rozumiem... Jeśli na se.pl było tak samo, to wiem już kto był za leniwy żeby szukać załączników

 

Było tak samo, to ja konfigurowałam. :P

Odnośnik do komentarza

Czy sądzisz, że log z GMER (i ogólnie detekcji rootkit) jest drugorzędny ... w aktualnych warunkach? :P

Aj, łapiesz za słówka... ;) No, wiele osób nie załapało jeszcze, że wykonanie dobrego skanu w poszukiwaniu infekcji typu rootkit powinno być wykonywane praktycznie każdorazowo...

Ale w tym wypadku wydaje mi się, że chodzi o to, iż w niektórych wypadkach logi takie mogą być po prostu bardzo długie - choć to tak naprawdę zależy od wielu czynników...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...