Skocz do zawartości

Mylące emotikony


Krzesimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Już jakiś czas temu w wątku aktualizacji zaadresowałam tę sprawę.

 

W dniu 17.08.2018 o 17:05, picasso napisał:

Aktualizacja do:

 

W dniu 10.08.2018 o 02:22, picasso napisał:

Autoparsowanie:
W odróżnieniu od poprzedniej wersji forum ręczne wpisanie lub wklejenie odnośnika URL czy kodu Emoji/Emotikony (np. dwukropek z okrągłym nawiasem) skutkuje natychmiastową konwersją na docelową formę wyświetlania widoczną po zapostowaniu.

(...)

 Np. podmiana nie powinna się pojawić w następujących scenariuszach: kod Emoji/Emotikony w środku słowa, linki umieszczone w tagach BBCode czy treści w Code. Aczkolwiek już zdołałam wychwycić sytuacje, gdy niepożądana konwersja ma miejsce.

 

ckeditor_autoparsing.gif

 

Automatyczne zastępowanie tekstu przez Emoji/Emotikony zostało tu zdeaktywowane ze względu na niepożądane podmiany. Np. litery dysków C: i D: (stosowane w komendach naprawczych) były konwertowane na buźki.

 

Nadal jest aktywne automatyczne uzupełnianie :krótkich kodów: Emoji.

 

 

Opcja była ustawiona poprawnie, nie wiem dlaczego nagle zaczęło zastępować kody. Zresetowałam opcję ponownie i póki co tekst nie jest zastępowany:

 

HKLM\...\Run: ["Ctfmon" = "CTFMON.EXE"] => C: \\ Windows \\ system32 \\ ctfmon.exe

 

I przypominam, że do zapobiegania parsowaniu kodów służy przycisk Kod ckeditor_button_code.png. Nie bez przyczyny skrypty do FRST są umieszczane przeze mnie w Kodzie a nie Cytacie. To zapobiega także innym zniekształceniom logów. Post z buźkami poprawiłam, umieszczając skrypty w Kodzie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Właściwie jaką wartość dodaną wnosi automatyczna podmiana tekstu na emotikony? Pytam poważnie, bo nie widzę.

Widzę natomiast, że przynosi uniedogodnienia. Oczywiście, że można poprawiać za użytkownikami jak coś nieprawidłowo wpiszą, oczywiście, że można co jakiś czas korygować ustawienia, oczywiście, że można edukować użytkowników i polecać używanie znacznika Kod. Ale... no właśnie... To jest nakład pracy i poświęcony czas, który łatwo można uciąć dezaktywując wstawianie buziek.

 

Swoją drogą jeśli gołe wklejenie ścieżki zawierającej C dwukropek mogłoby się wyświetlać zawsze prawidłowo, bez użycia znacznika Kod, ułatwiłoby i przyśpieszyło proces pomocy. Często wpisy są krótkie, pisane na szybko i użytkownik nawet nie pomyśli, żeby ubrać w znacznik a nawet nie sprawdzi w jaki sposób jego post się wyświetli.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Właściwie jaką wartość dodaną wnosi automatyczna podmiana tekstu na emotikony? Pytam poważnie, bo nie widzę.

 

Są użytkownicy (wliczając mnie), którzy są przyzwyczajeni do "pisania" emotikon, bez używania menu. Szybciej wpisuję z klawiatury kod niż klikam dwa razy w menu. Ale jak mówię, funkcja podmiany tekstu została tu już wyłączona. Nadal nie wiem dlaczego nagle zastępowanie się samoczynnie uaktywniło.

 

Cytat

Swoją drogą jeśli gołe wklejenie ścieżki zawierającej C dwukropek mogłoby się wyświetlać zawsze prawidłowo, bez użycia znacznika Kod, ułatwiłoby i przyśpieszyło proces pomocy. Często wpisy są krótkie, pisane na szybko i użytkownik nawet nie pomyśli, żeby ubrać w znacznik a nawet nie sprawdzi w jaki sposób jego post się wyświetli.

 

Tu nie chodzi tylko o zastępowanie C: i D: przez Emoji (co nie ma miejsca przy deaktywacji w/w funkcji). W logach jest więcej elementów czy kombinacji znaków, które przeklejone do dowolnego edytora HTML zostaną niekorzystnie przetworzone a nawet usunięte. Z tego powodu od początku do skryptów FRST i określonych składni stosowany jest tu Kod, a nie Cytat czy wklejanie wprost w poście.
 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
W dniu 10.10.2018 o 16:23, picasso napisał:

Opcja była ustawiona poprawnie, nie wiem dlaczego nagle zaczęło zastępować kody.

 

Ten bug został rozwiązany w nowej wersji IPB 4.5:

 

Fixed an issue where emoji may still replace in the editor even if the setting is disabled.

 

Ale do aktualizacji forum jeszcze trochę upłynie. To zbyt świeże wydanie i nadal badam grunt. Oficjalny pakiet spolszczający też jeszcze niedostępny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...