Skocz do zawartości

Nowy komputer - częsty restart systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nowy komputer od kilku miesięcy. Na pokładzie win10 64bit. Od samego początku system daje popalić często restartując się (informacja o nieoczekiwanym błędzie). po kilku próbach uruchomienia system proponuje przywracanie systemu.

Potem udaje się go uruchomić. Ostatnio doszedł problem z przeglądarką (chrome), uruchamia się i działa bardzo powoli pomimo mocnego sprzętu (i7-7700, 16GB RAM) i otwartych zaledwie kilku oknach. szale goryczy przelał dzisiejszy incydent. Mam ustawione zapisywanie sesji i zawsze w historii miałem kilka stron w sesji zapisanych. Dziś po restarcie systemu nie przewrócił ostatnio otwartych stron i wykasował je wogólę z historii przeglądania. Pozostałe strony są, ale jak patrzę w stecz (każdego dnia po uruchomienia przeglądarki historię zaczynały się od zapisanej sekcji) teraz tych stron nie ma, nawet we wszystkich dniach do tyłu.

Mam jako zaporę G DATA. Był oryginalnie zainstalowany i nic oprócz niego nie mam. 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie masz infekcji.

 

Kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

RemoveDirectory: C:\ProgramData\boost_interprocess
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

----------------------------------------

 

Cytat

Error: (10/04/2018 05:55:09 PM) (Source: BugCheck) (EventID: 1001) (User: )
Description: Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000050 (0x8200010000040010, 0x0000000000000000, 0xffffbf034f8eef11, 0x0000000000000004). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 7a422a29-4dcb-468e-b499-d9c8aa6ab4ce.

Podobny przypadek miałeś w maju, bo widać to było w Twoim logu w maju.

 

Moderator powinien przesunąć Twój temat do innego działu forum, ale nawet nie wiem, do jakiego.

Jeśli Moderator nie przesunie tematu, to sam założysz temat, np. w dziale https://www.fixitpc.pl/forum/59-windows-10/

 

jessi

Odnośnik do komentarza
Cytat

czy takie restary win10 to norma

Nie, to nie jest normalny objaw.

 

Cytat

co się w takim razie popsuło w komputerze?

Gdybym wiedziała, to od razu bym napisała - dlatego zaproponowałam inny dział forum.

Podejrzenia:

1) uszkodzony w Systemie jakiś klucz Rejestru

2) uszkodzony jakiś sterownik

3) uszkodzona jakaś część komputera

Nie jestem w stanie określić, które z tych podejrzeń jest prawdziwe.

 

jessi

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

witam, 

problem częstych restartów win10 (komputer napotkał problem i należy go uruchomić ponownie) zdarza się sporadycznie. Ale, ostatnio chciałem zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Pobrałem je z oryginalnej strony producenta i ... win10 tego nie potrafił przeboleć. po aktualizacji nie potrafił wejść do pulpitu. Po kilku bluescreenach w końcu pojawia się okienko do m.in. przywracania systemu. po przywróceniu systemu (czyli anulowaniu sterowników) komputer działa. czemu? dlaczego ten cholerny win nie pozwala mi nawet zaktualizować sterownika?

p.s. mam w zestawie z win10 antywirusa G-DATA. moje podejrzenia padają też na niego. jak zdiagnozować problem (w sensie kto jest winny? win? G-DATA? czy coś jeszcze?)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...