Skocz do zawartości

Diagnostyka dysku HDD


Mersi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

 

Po przeprowadzeniu analizy programem Victoria w wersji 4.47 uważam, że powoli powinienem przygotowywać się do zmiany dysku. Co prawda SMART za dużo moim zdaniem nie pokazał (parametr nr 5 jak i nr 197 w porządku, można trochę martwić się wynikiem parametru nr 184). Natomiast skanowanie tym samym programem w poszukiwaniu bad sector'ów pokazało kilkanaście sektorów o długim i bardzo długim czasie dostępu. Bardzo prosiłbym o ustosunkowanie się do tej diagnozy, czy rzeczywiście jest tak jak myślę, czy ominąłem coś albo nie dopatrzyłem i po prostu mylę się. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

SMART2.png Skan_errors.jpg smart crystal.png SMART1.png
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Lepiej szykować się do wymiany dysku.

 

Jeśli ten obecny dalej będzie w użyciu to dla zwiększenia bezpieczeństwa można zrobić dystanse wokół obszarów, gdzie wykryło bloki z długim czasem dostępu. Widać w Viktorii, że to skupiska a nowo powstałe badsektory pewnie pojawią się w okolicach tych skupisk. Czyli można przepartycjonować dysk tak, aby partycje nie nachodził na wykryte skupiska z zachowaniem pewnego dystansu dla bezpieczeństwa (np 2 GB). Jest to granie na czasie, bo docelowo lepiej nowy dysk.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wyzerować sektory to oznacza użyć opcji "erase" w Victorii? Pytam, bo nie jestem po prostu pewien. Tak jeszcze z czystej ciekawości chciałem dopytać dlaczego dystanse tu nie pomogą? Na tej ewentualnej nowej partycji z sektorami o krótszym czasie dostępu, mogą zaraz również pojawić się sektory o dłuższym czasie dostępu? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...