Skocz do zawartości

Nie mogę postawić systemu na nowym dysku ssd


moonsi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od 4 dni i nocy próbuję postawić win7 na dysku gooram iridium 240gb. Przeczytałem chyba wszystkie fora i żadna rada nie pomogła. Co robiłem? Przełączałem z ide na ahci chyba z milion razy, próbowałem formatować przy pomocy wiersza poleceń (oprócz standardowego). Używałem 3 płyt z systemem plus pendrive. Tworzyłem swój obraz iso przy pomocy rt 7 lite. Co się dzieje? Czasem dysk widać, czasem nie (to się tyczy widoczności w biosie i windowsie). Czasem prosi o sterowniki, czasem brakuje pliku (wtedy jak daję jeszcze raz instaluj system to dysk znika). Aha bios zaktualizowałem do najnowszej wersji beta i dysk bywa widoczny jakby wcześniej niż na poprzedniej wersji. Taśma sata wymieniona na nową. Dysk podłączałem do różnych portów. Nadszedł ten czas by poprosić o pomoc, bo oczy mam czerwone jak królik ?

Ps raz nawet instalacja doszła do końca i zaczęło wywalać niebieski ekran. System stawiałem już nie raz i nigdy nie było takich krzaków.

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

 

Mój sprzęt:

Asrock b75 pro

16gb ram

Procesor: i5 3550

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk jest nowy, czy był wcześniej używany? Jeśli był używany, proponuję usunąć z niego partycje, zapisać zmiany, przekonwertować rodzaj partycjonowania na MBR (dos), zapisać zmiany. Np przez partition guru . I odpalić instalkę windows 7, pozwolić windowsowi utworzyć partycje.

 

Sprawdzić też czy dysk i połączenie dysku są dobre. Uruchomić komputer z innego dysku, np. live cd z pendriva i puścić jakiś test lub pozostawić, aby dysk pracować co najmniej tyle ile trwa ta wadliwa instalacja i sprawdzić czy wtedy widzi dy dysk, aby zidentyfikować czy to wina dysku czy instalacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...