Skocz do zawartości

Dobór płyty głównej, procesora i pamięci do 1000 zł


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ doszło do fizycznego uszkodzenia płyty głównej i procesora w moim komputerze, potrzebuję dokonać modernizacji. Chcę na to przeznaczyć maksymalnie 1000 zł.
 
Obecnie posiadam (uszkodzonych podzespołów nie wymieniam):
Karta graficzna: GeForce 8600GT.
Dysk twardy: WD Caviar Blue 320 GB WD3200AAJS, Serial ATA/300.
Napęd optyczny: nie wiem i nie mam możliwości tego sprawdzić, ale raczej też SATA.
Zasilacz (dokładny model): Tracer 4Life/400.
 
Proszę o poradę odnośnie doboru płyty głównej, procesora oraz pamięci RAM w podanej cenie. Od płyty głównej wymagam, aby miała przynajmniej 2 sloty PCI-E, ale nawet 4 byłyby wskazane. Ponadto w przyszłości być może będę chciał dołożyć drugi HDD, tak więc proszę i to mieć na uwadze. Gdyby dodatkowo udało się w tym koszcie zmieścić (lub minimalnie drożej) nowy napęd optyczny (CD + DVD-R/RW, nagrywarka), też poproszę o informację.
 
Przy okazji pytanie - na starym dysku mam 32-bitowy XP. Jeśli zainstaluję ponad 4 GB pamięci RAM, czy system będzie miał z tym jakiś problem, czy po prostu będzie się zachowywał tak, jakby było 4 GB i tyle?
 
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wymianę zasilacza będę prawdopodobnie robił w momencie, kiedy będę wymieniał grafikę, ale to nie teraz. XP jak ruszy, to spoko, jak nie, to i tak obok stoi nowiutki linux (który pewno pójdzie do formatu tak czy siak, coby 64-bitowy był), a jakiegoś windowsa (pewnie 7 jednak) postawię na miejscu XP, ale to jak zgram dane z dysku itd.

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek i tak temat nieaktualny, na podstawie informacji z różnych źródeł dobrałem sobie zupełnie nowy sprzęt i właśnie mi go montują.

E: No i faktycznie XP nie ruszył, no cóż, coś się skończyło :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...