Skocz do zawartości

Nie można ściągnąć Win10 na USB błąd 0x80070005-0xA001A


msl72

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Chcę sformatować dysk C i na nowo postawić Win10. Mam legalną licencję (upgrade z 8.1) ale nie mam fizycznego nośnika. Cały dzień próbuję użyć narzędzia "MediaCreationTool1803"  by ściągnąć wersję instalacyjną Win10 na USB (16 GB). USB jest czysty, sformatowany w systemie plików NTSC. Każda próba ściągnięcia Win10 kończy się błędem 0x80070005-0xA001A. Mam w domu 2 dodatkowe komputery z legalnymi licencjami. Próbowałem na każdym z nich i rezultat był ten sam. Mam dodatkowe nośniki USB i wykluczam ich wadę. Błąd pojawia się na każdym z nich. Komputer w temacie został ogołocony z wszelakich programów włącznie z antywirusem (Avira) i odłączony od internetu. Piszę z innego i nie mam już pomysłów co mogę zrobić.

Komputer na którym chcę odświeżyć system ostatnio bardzo zwolnił pomimo moich starań nie udało mi się poprawić jego pracy.  System operacyjny postawiony jest na dysku SSD jako C: i jest tam tylko Win10, Office 2010, Antywirus, Odkurzacz i nic więcej. Jeszcze 2 tygodnie temu uruchomienie komputera zajmowało około 10 sekund. Dzisiaj jest to 4-5 minut. Odinstalowałem ostatnią łatkę MS ale nie przyniosło to poprawy. Z komputera nikt nie korzystał (oprócz MS, ponieważ problem (spowolnienie) pojawiło się po moim powrocie z wakacji - a w tym czasie nikogo nie było w domu). Na deser mogę podać informację, że w dniu wyjazdu na wakacje komputer był wyłączony. ale po powrocie pracował a zegar pokazywał, że jest włączony od 4 dni.  Zajęta przestrzeń SSD C: to 40GB na 120GB całości. Wszystkie inne programy, archiwum poczty i inne są na innych dyskach fizycznych.

Mam płytę instalacyjną Win8 ale okienko darmowego upgrade do Win10 od roku już nie działa.

Proszę o poradę jak mogę ściągnąć legalną wersję Win10 by prawidłowo odświeżyć system. Dedykowana strona MS wydaje się ignorować ten kod błędu, a szereg "porad" wygenerowanych przez Google nie pomogło, bądź odnosi się do innych kodów błędu. Piszę "porad" w cudzysłowie, ponieważ niemal wszystkie odnośniki odsyłały mnie do dedykowanego narzędzia "MediaCreationTool1803" wymienionego przeze mnie w drugim zdaniu niniejszego wpisu.

Z góry dziękuję za pomoc

Maciej

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...