Skocz do zawartości

Automatyczna naprawa systemu - zapętlenie


darcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem na którym zawsze polegam - przyczyny pewnie bywają różne ale co zrobić jak komputer popadnie w pętlę automatycznej naprawy systemu (mowa o Windows 10). Po procesie naprawy komputera podczas uruchamiania otrzymuję plik SrtTrail.txt w którym zawsze jest jakiś błąd ale jeszcze nigdy nie udało mi się znaleźć do nich rozwiązań.

Aby nie teoretyzować mam właśnie komputer który pokazuje że znalazł błąd:

Znaleziono główną przyczynę:

--------------------------------

Ważny plik rozruchowy c:\windows\boot\resources\custom\bootres.dll jest uszkodzony.

 

Akcja naprawy: Naprawa pliku

Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu = 0x57

Czas operacji = 1141 ms

 

Akcja naprawy: Sprawdzenie i naprawienie integralności plików systemowych

Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu = 0x57

Czas operacji = 625 ms

 

--------------------------------

 

Co do tej pory zrobiłem:

sfc /scannow - bez efektu

podmiana pliku z innego komputera - choć nie wiem na ile poprawnie to zrobione bo w opisie błędu jest ścieżka c:\windows\boot\resources\custom\bootres.dll ale w katalogach nie ma tego ostatniego katalogu custom a plik jest bezpośrednio w resource - tak jest na tym niesprawnym systemie jak i na tym z którego plik kopiowałem (jakby co to oryginalny plik jest zachowany jako kopia). Efektu nie ma.

chkdsk /f /r - nic nie znalazł, bez efektu

 

Co robić dalej, chciałbym uniknąć reinstalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Złe wieści. Jest masakra. 

 

Masa plików jest uszkodzonych, bez podpisów. I w dodatku to wygląda tak jakby mocno Ci się sypał dysk. 

Masz na nim jakieś bardzo ważne dane? Biorąc pod uwagę obecne zniszczenia to ja mu nie daję dużo czasu. 

Może to tylko system plików padł, ale to często idzie w parze z badsectorami: 

2018-08-24 09:28 - 2018-08-24 09:28 - 000000000 __SHD C:\found.000

A chkdsk tu już mieszał. 

 

Odpowiedz mi najpierw pytanie odnośnie tych danych. Moim zdaniem tutaj nie ma co zbierać i trzeba ratować co się da. Przynajmniej na początku. System też raczej się nie nadaje do naprawy, w sensie nie żeby to było niemożliwe, ale z pewnością będzie pracochłonne, bo każdy plik będzie trzeba przywrócić. I w życiu nie uwierzę, że Sfc nie dało Ci komunikatu o uszkodzeniach. 

Odnośnik do komentarza

Dysk jest nowy, może około półtora miesiąca ma, smart chyba nie wygląda źle. Sfc nie pokazało nic o błędach ale chyba też nie powiedziało że jest ok - jak nie pokazało nic to domyślnie przyjąłem że jest ok. Zapuściłem HD Tune (podłączyłem dysk do innego komputera) by zobaczyć stan dysku ale na razie przy około 20% jest ok, ale do końca jeszcze trochę. Jeśli ma to znaczenie to istnieje możliwość że ktoś podczas zamykania systemu za szybko wyłączył listwę. Danych za dużo nie widzę (muszę się dowiedzieć ile ich powinno być), to co jest można bez problemu otworzyć.

dysk_s.jpg 20180825_221319.jpg
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...