Skocz do zawartości

Błąd STOP: C000021a


MysiorPower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

System Windows 7 home,

Komputer restartuje się bez końca. 

Na BlueScreenie jest napisane:

STOP: c000021a {Fatal System Error}
The Verification of a KnownDLL failed. system process terminated unexpectly with a status of 0xc000007b.
The system has been shut down.

 

Safemode, ostatnia poprawna konfiguracja, itd. - ten sam bluescreen i restart

Punktu przywracania nie mam.

chkdsk - sprawdził i nie znalazł żadnych problemów
sfc /scannow - odnajduje uszkodzone pliki ale nie może naprawić (załaczona fotka). Mam loga, ale ma 74 MB i nie wiem jak pokazać.

Dołączam także raport FRST z WinRE.

Próbowałem też SFCFix, ale z WinRE nie działa.

 

Proszę za pomoc

FRST.txt

SFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
19 godzin temu, MysiorPower napisał:

sfc /scannow - odnajduje uszkodzone pliki ale nie może naprawić (załaczona fotka). Mam loga, ale ma 74 MB i nie wiem jak pokazać.

 

Jak zaznaczone w opisie, SFC uruchomione z poziomu środowiska zewnętrznego nie nagrywa do CBS.LOG. Nie jesteś więc w stanie zweryfikować co widzi narzędzie.

 

Natomiast log z FRST podaje dokładnie informację które KnownDLL jest uszkodzone, jest to 5 plików:

 

==================== Known DLLs (Whitelisted) =========================

[2018-08-03 08:30] - [2018-08-19 12:51] - 000000000 _____ () C:\Windows\SysWOW64\advapi32.dll
[2018-08-03 08:30] - [2018-06-16 08:38] - 000049664 _____ () C:\Windows\System32\IERTUTIL.dll
[2018-08-03 08:30] - [2018-06-16 08:31] - 000576512 _____ () C:\Windows\SysWOW64\IERTUTIL.dll
[2018-08-03 08:31] - [2018-08-03 08:31] - 000002908 _____ () C:\Windows\System32\WININET.dll
[2018-08-03 08:30] - [2018-06-08 08:18] - 000004608 _____ () C:\Windows\SysWOW64\WININET.dll

 

Ale pośrednio w raporcie widać, że uszkodzenia są szersze. Jedna z ostatnich instalacji Windows Update nie poszła poprawnie i jest dużo plików bez opisu "Microsoft Corporation". Czy podczas aktualizacji systemu komputer został gwałtownie wyłączony?

 

Rozwiązaniem doraźnym jest wstawienie tych 5 plików KnownDLL, by w ogóle uruchomić system. Potrzebuję trochę czasu na to, by te pliki skompletować, gdyż nie mogą to być pliki wzięte na oko (muszą się zgadzać takie parametry jak dokładna wersja komponentu i suma kontrolna). Ale pozostanie problem reszty. SFC uruchomione spod Windows prawdopodobnie nie naprawi ich (brak kopii do naprawy). Nie ma punktu Przywracania systemu, by odkręcić stan.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź,

rzeczywiście tydzień przed katastrofą Windows Update miał jakiś problem, aktualizował coś, ale mu się nie udało. Dopiero za którym razem aktualizacja powiodła się. Ale żadnych zwiech i dzikich restartów nie było.

Jedyne co wydaje mi się podejrzane to to, że kilka dni przed uszkodzeniem czyściłem dysk systemowym oczyszczaczem, zaznaczyłem wszystko co było możliwe, a chodziło mi przede wszystkim o usunięcie niepotrzebnych dużych plików po serwis packach i starych wersjach systemu. Jednak nie używałem zewnętrznych narzędzi. System po tych zabiegach wstał i działał kilka dni. Być może to przypadek i zbieżność.

 

A skąd można wziąć i jak się dowiedzieć, które wersje plików są jedynie słuszne. Mam dostęp do uszkodzonego systemu z poziomu drugiego systemu na innym dysku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, MysiorPower napisał:

A skąd można wziąć i jak się dowiedzieć, które wersje plików są jedynie słuszne. Mam dostęp do uszkodzonego systemu z poziomu drugiego systemu na innym dysku.

 

Jak mówiłam, muszę to wytypować, tzn. zorientować się po datach w logu która aktualizacja Windows Update przypuszczalnie była instalowana, następnie wyciągnąć pliki z tej konkretnej aktualizacji i przesłać Ci do podstawienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...