Skocz do zawartości

Tworzenie kopii zapasowej - error 0x81000019


Janusz33

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie tych upałów Windows nie załadował się. Próby samo naprawy nie dały efektu. W końcu przy pomocy „Dysku naprawy systemu Win 7” skopiowałem z ostatniej kopii zapasowej obraz systemu i system ożył.   Problem powstał gdy chciałem wykonać kopię zapasową narzędziem Win 7. Zawsze występuje komunikat „Ostatnie tworzenie kopii zapasowej nie zakończyło się pomyślnie” z  poniższym  rozwinięciem. 

Z historii tworzenia kopii zapasowych , wynika że problem powstał po ostatnim utworzeniu kopii zapasowej. Prawdopodobnie jakaś instalacja, ale nie mogę sobie tego odtworzyć.


Proszę o wskazówkę jak usprawnić tworzenie kopii zapasowej w  Win 7.
W zał. 
 

Ashampoo_Snap_2018.08.10_20h19m42s_001_.png

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Dzienniku zdarzeń jest następujący zestaw będów:

 

Dziennik Aplikacja:
==================
Error: (08/11/2018 10:18:03 AM) (Source: Windows Backup) (EventID: 4100) (User: )
Description: Wykonanie kopii zapasowej nie powiodło się, ponieważ nie można utworzyć kopii w tle. Zwolnij miejsce w stacji dysków kopii zapasowej, usuwając niepotrzebne pliki, i ponów próbę.

Error: (08/11/2018 10:18:03 AM) (Source: SPP) (EventID: 16387) (User: )
Description: Tworzenie kopii w tle nie powiodło się, ponieważ obiekt ASR Writer zgłosił błąd.

Więcej informacji: Partycja systemowa (oznaczona jako „aktywna”) jest ukryta lub zawiera nierozpoznany system plików. Kopia zapasowa nie obsługuje tej konfiguracji. (0x80042416).

Error: (08/11/2018 10:18:03 AM) (Source: VSS) (EventID: 8193) (User: )
Description: Błąd Usługi kopiowania woluminów w tle: nieoczekiwany błąd podczas wywoływania procedury IVssAsrWriterBackup::GetAsrMetadata.  hr = 0x80042416, Partycja systemowa (oznaczona jako „aktywna”) jest ukryta lub zawiera nierozpoznany system plików. Kopia zapasowa nie obsługuje tej konfiguracji.

 

Lista Twoich partycji:

 

==================== MBR & Tablica partycji ==================

========================================================
Disk: 0 (MBR Code: Windows 7 or Vista) (Size: 232.9 GB) (Disk ID: 3D261E93)
Partition 1: (Active) - (Size=232.9 GB) - (Type=07 NTFS)

========================================================
Disk: 1 (Size: 931.5 GB) (Disk ID: C48AC48A)
Partition 1: (Active) - (Size=244.1 GB) - (Type=17)
Partition 2: (Not Active) - (Size=353.7 GB) - (Type=07 NTFS)
Partition 3: (Not Active) - (Size=333.7 GB) - (Type=07 NTFS)

========================================================
Disk: 2 (MBR Code: Windows XP) (Size: 465.8 GB) (Disk ID: 58F2CB30)
Partition 1: (Not Active) - (Size=273.7 GB) - (Type=07 NTFS)
Partition 2: (Not Active) - (Size=192 GB) - (Type=07 NTFS)

==================== Koniec  Addition.txt ============================

 

Do czego służy "Dysk 1" - czy tam był lub jest jakiś system? Na tym dysku jest partycja Aktywna typu 17 (ukryty NTFS lub inny) i wydaje mi się, że właśnie ta partycja stanowi tu problem.

 

 

Odnośnik do komentarza

Na tym dysku jest oryginalny system WIN 7 pro, który został przeniesiony na Dysk 0  ( Dysk SSD).   Ta partycja na Dysku 1 jest oznaczona jako niewidoczna.

Po przeczytaniu Twojego komentarza uruchomiłem system z CD i zmieniałem kolejność bootowania , przy tym w tej kolejce pozostawiłem tylko  1. CD, 2.Dysk 0, (przed tym jako 3. był podany Dysk 1),

po czym po zakończeniu pracy z CD wróciłem w BIOS'ie do kolejności tylko  1.Dysk 0, 2.CD.  Okazało się, że to rozwiązało problem i  udało się utworzyć kopie zapasową.

Dziękuję, za zwrócenie mi uwagi na ten Dysk.  Okazuje się, że ustawienia w BIOS'ie mają bezpośredni wpływ na działanie przetwarzania dysków   przy tworzeniu kopii zapasowej programem WIN 7, a szczególnie gdy istnieją ukryte partycje.

Uważam, że temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...