Skocz do zawartości

Wolne działanie laptopa


Kant

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Już od dobrych parunastu miesięcy działanie laptopa pozostawia wiele do życzenia. Podejrzewam sterowniki - formalnie mój Dell nie ma wsparcia dla Win 10, choć starałem się mimo wszystko znaleźć najnowsze sterowniki dla poszczególnych urządzeń - nie wiem, czy z powodzeniem.

 

Komputer w ogóle wolno działa - czy to w ogólnym działaniu (prace podstawowych programów), czy odtwarzaniu filmów online (netflix jeszcze daje radę, ale player.pl czy hbogo już gorzej).

 

Może w logach jest jakaś oczywista przyczyna?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Log z monitora zasobów

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Choć nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, to pozwolę sobie jeszcze raz napisać, bo sytuacja tylko się pogarsza. Jest prawdziwą zagadką dla mnie czemu komputer dostaje czasem niemal zawału jednocześnie nie widząc w Process Explorer większego zużycia procesora (w kolumnie CPU) niż ok. 30-40%. Oczywiście wykres rejestruje stałe skoki do 100%, ale nie widzę żadnego procesu, który miałby tak go spowalniać. Komputer uruchamia się nawet 5 min. (albo i dłużej) z zegarkiem w ręku i działa jakby chciał, a nie mógł. Wrzucam nowe logi - może jednak ktoś będzie w stanie mi pomóc?

 

Logi z dziennika zdarzeń znajdują się TUTAJ

 

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

W logach FRST nie widzę niczego podejrzanego.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

Task: {22E270C2-63BE-43B1-BF22-CC1D5ED0D7B2} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfigandcontent -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {2451F5CD-D840-426F-9C01-BFB7190CA55A} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxcontent -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {2E396EFA-65A5-4D84-ACA9-69B3003CDDB4} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\launchtrayprocess -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {410F0D0A-A7F9-464F-8991-8C3DD9DED397} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\refreshgwxconfig-B -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {5AAC9C87-6BFA-4B2C-AD00-79AC27A8E3DD} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\OutOfIdle-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {77AE024F-A9E5-4DA3-82D5-8B80E3997DBB} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Logon-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {7954D433-8026-4204-9C99-DCBCEEA92537} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Time-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {81E6D055-A2EA-42FF-8A1A-5A90C6FE47CC} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\Telemetry-4xd -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {AAADDC28-E725-4B52-9903-82C2B22E458C} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\MachineUnlock-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {C05B9B34-3334-45EC-95AB-0AA523F3FB8A} - \Microsoft\Windows\Setup\GWXTriggers\OutOfSleep-5d -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {EE3A9721-920F-4489-9CFE-A7BDD4EF592A} - System32\Tasks\{FC4DF27B-5A20-4BC2-90D2-B819FF030784} => C:\WINDOWS\system32\pcalua.exe -a C:\Users\Stanisław\Desktop\R302427.exe -d C:\Users\Stanisław\Desktop
Task: {F4C1C32D-0087-403C-9A9A-FEF65984676E} - \Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig -> Brak pliku <==== UWAGA
HKLM Group Policy restriction on software: %systemroot%\system32\mrt.exe <==== UWAGA
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
HOSTS:
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Cytat

nie uzyskałem żadnej odpowiedzi

Trudno się dziwić, że nikt nie odpowiedział, skoro nie ma żadnej przyczyny spowolnienia komputera.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź.

Chyba niewiele zmieniło to w działaniu komputera, choć może za wcześnie jest żeby cokolwiek wyrokować.

Na pewno wyraźną zmianą było usunięcie wszystkich zakładek z Chome'a, które były dla mnie nieraz bardzo ważne. Czy to planowe działanie narzędzia, czy zwyczajny błąd w sztuce?

Odnośnik do komentarza

Hm, przyjrzałam się dokładniej, co powinna usunąć komenda " EmptyTemp: " , i wcale nie widzę tam usuwania zakładek:

Spoiler

 

EmptyTemp:

Opróżnia następujące katalogi:

  • Windows Temp
  • Foldery Temp użytkowników
  • Cache, magazyny HTML5, Cookies i Historia Edge, IE, FF, Chrome i Opera (wyjątek: Historia FF nie jest usuwana)
  • Cache ostatnio otwieranych plików
  • Cache Flash Player
  • Cache Java
  • Cache HTML Steam
  • Cache ikon oraz miniatur Windows Explorer
  • Kolejka transferu BITS (pliki qmgr*.dat)
  • Kosz

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...