Skocz do zawartości

Czym rozdzielić internet z kabla Ethernet?


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym rozdzielić internet z kabla Ethernet na konsolę i na komputer stacjonarny. Kabel Ethernet jest podłączony do routera i pociągnięty do pokoju w którym znajdują się dwa urządzenia komputer stacjonarny i konsola do gier . Prędkość mojego internetu to 150 Mb/s i chciałbym to w jakiś sposób zachować. Chciałbym podłączyć oba sprzęty z najmniejszą stratą internetu na początku myślałem o zwykłym prostym trójnik do rozdzielenia sygnału ale w tej chwili rozmyślam nad switchem wybór jest duży to, ale które wybrać żeby nie przedobrzyć poprosiłbym o o linki i porady. Może switch z Wi-Fi? Czy rozdzielając sygnał z "tròjnika" będzie jakiś problem z połączeniem obu urządzeń z internetem? Zakupu chciałbym dokonać po za Allegro. Mały budżet

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

https://www.komputronik.pl/product/156439/d-link-dgs-105-e.html?gclid=CjwKCAjwma3ZBRBwEiwA-CsblMo_p8ETYw-m45sLU7MpyJakwuEkbaZsymL5LViJ42ztYOlI22BaZRoC8pMQAvD_BwE

 

https://www.mediaexpert.pl/pozostale-elemety-sieciowe/switch-tp-link-tl-sg105,id-544433?gclid=CjwKCAjwma3ZBRBwEiwA-CsblK8DI_bx_oPDoXgOb-udcCI5SSXxSHx1Y6mXiW4NFsflr5cN9FOGbRoCW9YQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CP67yrrS5tsCFcQ54AodyRUNxQ\\

 

Powyżej wysłałem switch'e 1000Mb/s przy takich opóźnienie raczej będzie najniższe co do trójnika nigdy tego nie próbowałem ale myśle że jest możliwość wystąpienia kolizji pakietów i problemów z siecią, jeżeli będą używane urządzenia w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...