Skocz do zawartości

poważny błąd przy konwertowaniu plików z fat32 na ntfs


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam jeśli założyłem temat z złym dziale.

 

Problem dotyczy karty micro sdhc 32gb którą zakupiłem kilka dni temu, jak wiadomo w systemie fat32 nie można przenosić kilkunastogigabajtowych plików więc postanowiłem przekonwertować kartę na ntfs przy użyciu polecenia convert...

 

Oto co wyskakuje podczas konwersji

 

28572869314413833435.jpg

 

 

Jako że jestem zielony w takich sytuacjach zwracam się do ekspertów z tej dziedziny bo nie chcę podejmować się kolejnych nieudolnych prób konwersji...

 

Czy jest możliwe skonwertowanie karty w jakiś inny sposób lub, co gorsze, moja karta nie obsługuje systemu plików ntfs?

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Trudno zgadnąć co może być przyczyną, może po prostu założona partycja FAT ma w MBR wpisany większy rozmiar niż ta karta ma w rzeczywistości fizycznej pojemności (może ta karta to jakiś fake ?! - skąd masz te kartę ?), bo ten błąd oznacza że nie można odczytać ostatnich sektorów nośnika do zapisania kopi boot sektora NTFS.

 

Jeśli masz możliwość to spróbuj skopiować najpierw te dane z karty, i zamiast konwersji spróbować ją sformatować.

Odnośnik do komentarza

tzn na początku karta była pełna nie miałem możliwości przenieść danych na inny dysk bo hdd w pc miałem pełny no ale przeniosłem u kolegi, zrobiłem format ntfs programem EASEUS Partition Master no i śmiga bez żadnych problemów.. karta ADATA 32 gb klasy 4 więc raczej nie fake.. wydaje mi sięże po prostu windows sobie nie radził, dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...