Skocz do zawartości

malware - safe finder w przeglądarkach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam problem z safe finder, zagnieździł się w firefoxie i chrome. Próbowałem usunąć go za pomocą AdwCleaner, znalazł 25 infekcji, jednak usunął 24, jeden jest wykrywany, ale nie może zostać usunięty. W ustawieniach przeglądarek usunąłem dodatki i przywróciłem domyślne strony startowe i wyszukiwarki, jednak nadal działa w nich safefinder. Proszę o pomoc

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez alinner432
Kasuje niepoprawne raporty. //Miszel03
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, teraz jest OK, więc posty związane z przygotowaniem raportów kasuje, by nie wydłużać tematu. 

 


 

Wygląda na to, że brak już aktywnej infekcji, ale pozostały jej skutki.

 

1. Adware zainfekowało plik resources.pak w przeglądarce Google Chrome - to niestety nieodwracalna zmiana i należy kompleksowo przeinstalować przeglądarkę:

  • Upewnij się, że nie masz włączonej synchronizacji, która załaduje złe ustawienia z serwera po reinstalacji przeglądarki: KLIK.
  • Jeśli potrzebne, wyeksportuj zakładki: CTRL+SHIFT+O > Organizuj > Eksportuj zakładki do pliku HTML.
  • Odinstaluj Google Chrome. Przy deinstalacji zaznacz Usuń także dane przeglądarki.
  • Zainstaluj najnowszą stabilną wersję Google Chrome: KLIK.
2. Przeglądarka Mozilla FireFox w cale nie jest w lepszym stanie: profil brnvpaq2.default (domyślny) został opanowany przez infekcję Quoteexs. Wymagane następujące kroki:
  • Odłącz synchronizację (o ile włączona): KLIK
  • Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Menu Historia > Wyczyść historię przeglądania
3. Dostarcz nowy zestaw raportów FRST w celu ewentualnego doczyszczenia resztek po infekcjach / zrobienia kosmetyki systemowej.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...