Skocz do zawartości

Komputer łączy się cichcem z dziwnymi adresami IP


Rekomendowane odpowiedzi

Malwarebytes Antimalware zgłasza próby połączeń dokonywane qBittorrenta (adresy: 185.141.26.93; 213.152.162.89; 128.127.109.131). Przedtem jeszcze Firefoks i Chrome dokądś sięgały, ale chyba przestały.

Odinstalowałem te programy do zera za pomocą Ashampoo Uninstaller, a potem jeszcze sprawdziłem CCleanerem i ręcznie, czy nie zostały jakieś resztki. Nie zostały.

Skanowałem system Kaspersky'm (Total Security), Malwarebytes, Windows Defenderem, SecureAPlus i SUPERAntiSpyware. Wszelkie ewentualne zagrożenia zostały usunięte.

Niestety, po ponownych instalacjach qBittorrent nadal próbuje się połączyć z tymi adresami.

Gdzie szukać?

Thx, pzdr., P.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty nie wykazują oznak infekcji, a drobną kosmetykę systemową pomijam ze względu na to, że jest nieistotna. 

 

Malwarebytes Antimalware zgłasza próby połączeń dokonywane qBittorrenta (adresy: 185.141.26.93; 213.152.162.89; 128.127.109.131).

 

To wielokrotnie powielany temat, głównie na zagranicznych forach:

 

Malwarebytes Anti-Malware Premium blocks peer-to-peer programs

Malwarebytes flagging malicious IP in Qbittorent?

 

Platformy peer-to-peer (zwłaszcza torrent) to obszary krytyczne dla bezpieczeństwa. To normalne, że części z tych adresów będzie wykazywała szkodliwą aktywność. Rozwiązaniem jest albo pozbycie się całkowicie takich platform lub zmienienie ich na inne (bezpieczniejsze). 

 

Przedtem jeszcze Firefoks i Chrome dokądś sięgały, ale chyba przestały.

 

Proszę o wyciąg z historii Malwarebytes. To ważne, by wykryć ewentualne zagrożenie.

Odnośnik do komentarza

Raporty nie wykazują oznak infekcji, a drobną kosmetykę systemową pomijam ze względu na to, że jest nieistotna. 

 

 

To wielokrotnie powielany temat, głównie na zagranicznych forach:

 

Malwarebytes Anti-Malware Premium blocks peer-to-peer programs

Malwarebytes flagging malicious IP in Qbittorent?

 

Platformy peer-to-peer (zwłaszcza torrent) to obszary krytyczne dla bezpieczeństwa. To normalne, że części z tych adresów będzie wykazywała szkodliwą aktywność. Rozwiązaniem jest albo pozbycie się całkowicie takich platform lub zmienienie ich na inne (bezpieczniejsze). 

 

 

Proszę o wyciąg z historii Malwarebytes. To ważne, by wykryć ewentualne zagrożenie.

Nie bardzo wiem, co to jest wyciąg z historii, ale załączam raport skanowania, w którym coś zostało wykryte, oraz raport z blokady dostępu do strony.

Przy okazji: wasza strona nie chce mi się otwierać w Google Chrome O_o.

Thx.

 

[edit] Zresztą właściwie już wszystko wiadomo. Raczej nie mam w kompie diabolicznego hakerskiego narzędzia, które podszywając się pod bogu ducha winne programy swymi mackami sięga w tajemniczą otchłań sieci. Dzieki za wyjaśnienia.

Blokada.txt

Raport.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...