Skocz do zawartości

czyszczenie ze wszelkiego smiecia


karolxt

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas dzialania przeglądarki lub jakiegokolwiek programu wymagajacego dużego użycia procesora lub (i) pamieci komputer sie zacina. Strony ładuja sie długo. Youtube przerywa. Programy sie zarzymują. Zamykanie systemu trwa kilka minut itd.

Jakich darmowych programnów użyć żeby oczyścić komputer przynajmniej z plików tymczasowych lub oprogramowania jakie przyczepiło sie do przeglądarki. Przepraszam, ale w FireFox nie widze prostego sposobu na usuwanie tych śmieci.

(ps dysk już nie przełącza sę tryb PIO)

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Dziekuje za brak pomocy.

Jakos tam działa. Tragedii nie ma. Podejrzewam, że to chyba jednak sprawa sprzętowa, RAM albo płyta główna albo chipset.

Komp jest stary, kupiłem juz nowy ale ma nieprzyjazy system Windows 10 i 64 bit wiec wiekszośc oprogramowanie jakiego uzywam nie bedzie tam chodziła, bo ja nie używam kompa tylko do ogladania filmów i grzebania po mediach spolecznosciowych,.uzywam kilku progranow edycyjnych i wkurza mnie jak zatrzymuija sie przy dużym obciązeniu.Najgorsze jest sprawdzanie uakualnien i wysylanie wszelkiego rodzaju raportów przez różne oprogramowanie. Podstawowa rzecz jaka by mi sie przydala to zablokowanie automatyczncyh połączen z internetekm i wyłaczenie funkiji programów ktore to robią automatycznie. A także skanowanie wszystkiego przez firefoxa. Nienawidze programów antywizrusowych pracujacych w tle,a takie gówno prawdopodobnie wpasowali do tej przeglądarki. Opcje przywracania zamknietych okiem tez w zasadzie nie sa mi potrzebne,

Odnośnik do komentarza

A także skanowanie wszystkiego przez firefoxa. Nienawidze programów antywizrusowych pracujacych w tle,a takie gówno prawdopodobnie wpasowali do tej przeglądarki.

 

Odtwarzanie sesji (sekcja Konfigurowanie mechanizmu odtwarzania sesji, zamiast "wyświetl okna i karty z poprzedniej sesji" ustaw "Pokaż Twoją stronę domową".

 

 A także skanowanie wszystkiego przez firefoxa. Nienawidze programów antywizrusowych pracujacych w tle,a takie gówno prawdopodobnie wpasowali do tej przeglądarki.

 

Tak, Mozilla FireFox domyślnie blokuję niebezpieczne strony internetowe, a także niebezpieczne pobierania. To rozwiązanie stosuję już od dawna większość przeglądarek.

Oprogramowanie zabezpieczające pozbawione ochrony w czasie rzeczywistym są zazwyczaj nieskuteczne. Lepiej zapobiegać niż leczyć. 

 

Jeśli istnieje potrzeba wyłączenia tych funkcji (co powtarzam jest bardzo niezalecane): przejdź do Opcji > zakładka Prywatność & Bezpieczeństwo > sekcja Bezpieczeństwo > odptaszkuj niechciane ustawienie. 

 

Dziekuje za brak pomocy.

 

Nie mam zbyt wiele czasu, by pomagać, ale to chwilowy stan (przeprowadzam się). Z tamtego komputera możesz dostarczyć nowy zestaw raportów, a postaram się jak najszybciej je przeanalizować.

Odnośnik do komentarza

Tak jak piałem tragedii nie ma. Póki co zaczęło trochę lepiej działać. Przeprowadzka to jeszcze gorzej jak malowanie (po ostatnim do dziś nie mogę znaleźć niektórych rzeczy, a w szafie z płytami wszystko leży nie tam gdzie trzeba).

Raporty wstawię niebawem, może coś uda się zdzialać z tym kilkuminutowym zamykaniem systemu.

A tak w ogóle to znalazłem płytę z moim Windowsem XP Home więc mógłbym wywalić ten co mam kupiony na Allegro i ten drugi co doinstalowałem niedawno (i mam niepotrzebny ekran startowy).

Pozdrawiam.

I pozdrowienia dla Picasso.

 

Czy da się zrobić tak, by przeglądarka bez pytania nie mogła zapisać na dysku żadnego pliku poza plikiem tekstowym cookies?

Czy da się zrobić tak, by system nie mógł połączyć się z internetem w celu sprawdzenia aktualizacji dowolnego programu czy w jakimkolwiek innym celu bez osobnego pozwolenia? Privatefirewall 7.0, który używam chyba nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza

Czy da się zrobić tak, by przeglądarka bez pytania nie mogła zapisać na dysku żadnego pliku poza plikiem tekstowym cookies?

 

Jedyne co mi przychodzi na myśl, a jest zarazem prostym rozwiązaniem to izolacja przeglądarki od obszaru pamięci systemu (np. Sandboxie). To wymaga odpowiedniej konfiguracji.  

 

Czy da się zrobić tak, by system nie mógł połączyć się z internetem w celu sprawdzenia aktualizacji dowolnego programu czy w jakimkolwiek innym celu bez osobnego pozwolenia? Privatefirewall 7.0, który używam chyba nie ma takiej opcji.

 

Zapora systemu Windows posiada możliwość blokady określonych programów.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Problem w zasadzie pozostał choc nie uniemozliwa korzystania z komputera.

Najbardziej niepokojące sa nastepujace objawy.

1) Podczas ogladania jednej strony n a przegladarce FireFox striona sie zacina a wiatrak procesora zaczyna wyć. Zuzycie procesora 97 albo 99%

2) Pogram do odtwarzania plików flac AIMP3 pobiera 97 99% procesora - zatrzmuja sie inne programy

Może mam za malo pamieci albo jest uszkodzona?

dodam wymagane raoporty FRST

http://www.wklejto.pl/732438

http://www.wklejto.pl/732439

Odnośnik do komentarza

Moderator @Miszel03 jest nieobecny od dłuższego czasu.

 

W logach nie widzę żadnej infekcji.

Tylko drobna kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

HKLM\...\Run: [] => [X]
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S.
W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Komputer jest właczony nic na nim nie robię. Proces bezczynności 99%, a ewidentnie widać, że komputer cos robi bo wiatrak wyje i programy otwieraja sie z opóźnieniem. Jak zdiagnozować jakie ukryte procesy w tle są przeprowadzane (i jak je zablokować).

Typowa sytuacja. Mam otwarta stronę w firefox i coś na niej piszę w komentarzach, nagle pisanie sie zatrzymuje, albo odtwarzanie się zacina i wiatrak komputera zaczyna wyć. Co to za proces sie włącza i jak go zablokować.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...