Skocz do zawartości

BSOD 0x00...19


Mondi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od dłuższego czasu męczy mnie występowanie BSOD i samoczynny restart komputera. Nie jest w stanie wskazać podczas jakiej czynności, bo nie pamiętam dobrze poprzednich przypadków, ale zauważyłem jedno: pierwszą myślą było zaktualizowanie sterowników i udało się zaktualizować wszystkie z wyjątkiem jednego, którego parametry podaję w załączniku. Podczas każdej próby aktualizacji komputer wyrzuca BSOD, kiedy pasek procesu jest na 5-7% postępu. WYDAJE MI SIĘ, że problem może występować od momentu zainstalowania programu USB over Network. W załączniku zamieszczam również raport z BlueScreenView.

BSOD.txt

post-15498-0-69080000-1527774186_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To go nie aktualizuj, a przynajmniej nie z poziomu Driver Boostera. Wróć do poprzedniej wersji i zaznacz opcję "nie aktualizzuj tego sterownika". Choć progaram według mnie jest świetny, to jednak miewa wtopy i niekiedy proponuje błędne sterowniki. Podobnie jak sam wielki Intel... ;)

A czasami po prostu zbyt nowe, czyli nie funkcjonujące ze starszym sprzętem tego samego producenta. Miałem kilka takich przypadków...

 

Jak koniecznie chcesz najnowsze stery to poszukaj u producenta. Albo na stronach typu Station-Drivers... 

Odnośnik do komentarza

Mimo co? Odinstalowałeś coś? Doinstalowałeś? Co to ja, wróżka jestem? ;)

Może wyłącz sprawdzanie podpisywania sterowników przy starcie Windows. F8 w trakcie startu i wybierz opcję...

Przywracałeś sterowniki fabryczne? W menadżerze urządzeń są jakieś wykrzykniki?

Poodłączaj wszystko, choćby kartę SD z czytnika czy nadajnik od myszy, bo też mogą bruździć.

Ogólnie kod błędu wskazuje na błąd pamięci RAM lub dysku twardego. Obydwa należy sprawdzić i przetestować. I to ostro, nie używając narzędzi Microsoftu!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Update:

Odinstalowałem wszystkie programy, które wydaje mi się zostały zainstalowane bezpośrednio przed początkiem problemu i... voila, BSOD już nie wyskakuje. W zamian jednak mam teraz problem z bardzo częstym zawieszaniem się tego laptopa przy jakimkolwiek użytkowaniu. Nawet przy poruszaniu kursorem po pulpicie coś w środku śmiesznie brzęczy i piszczy, dokładnie w tych samych sekundach, kiedy świeci się dioda dysku. Póki co przeskanowałem dysk HD Tunem i nie wykazało nieprawidłowości. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...