Skocz do zawartości

Zapora Windows - brak odpowiedzi i ciągłe odświeżanie...


yamata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały, acz upierdliwy problem. Jak wchodzę w ustawienia zapory, to choć jest dostępna i nawet reaguje na polecenia, to dosłownie co 5 sekund system "miądli" kursorem (niebieskie kółko/klepsydra) i nic nie można z nią zrobić, bo wyskakuje "brak odpowiedzi". No chyba, że jestem dostatecznie szybki... ;)

 

I teraz, zanim zaczniecie się poważnie zastanawiać, dla sportu wykonałem cały tutorial Picasso z przywracaniem zapory Windows. Nic to nie dało, bo przyczyna nie leży w zaporze ani pliku WF.msc, tylko w tym debilnym systemie. Otóż zupełnie nie wiem dlaczego, system w wersji x64, odpala domyślnie konsolę msc i zaporę w wersji z katalogu System32. I ta właśnie się tnie.

Natomiast żadnego problemu nie ma z wersją z katalogu SysWOW64! Ta działa doskonale, mimo zmiany ustawień i tuningu w trybie autorskim...

 

Miałem podobny problem z podglądem zdarzeń, do którego skrót zrobiłem sobie pod ikoną "mój komputer". W oknie konsoli "zarządzaj" działał doskonale, ale ze skrótu nie. Pomogła podmiana w rejestrze ścieżki z 32 bitowej do wersji 64 bitowej właśnie. Problem w tym, że ten skrót zrobiłem sam i wiem gdzie go podmienić. Jak podmienić ścieżkę zapory systemowej nie do skrótu, a do systemowego okna - nie bardzo mam pojęcie...

 

Prosta podmiana plików nic nie daje. Po prostu zapora przestaje działać. Trzeba znać odpowiednie klucze w rejestrze Windows i o to właśnie proszę...

 

No chyba, że jest to jakiś banalny problem i rozwiązanie jest jeszcze łatwiejsze... ;)

 

 

Jest to tak głupie i upierdliwe, jak to słynne przeskakiwanie ikon pulpitu na lewą stronę. Albo brak "ż" w przeglądarce Bing. Można z tym żyć, ale warto znać przyczynę...

Cały Microsoft, szlag by go... A może lepiej nie, bo nie mielibyśmy tego świetnego forum? :D

 

To jak, Towarzysze? Pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podmieniłem sobie skrót w eksploratorze Windows i działa. Ale w Panelu sterowania dalej nie. Chyba czeka mnie mozolne szukanie ścieżki w rejestrze...

Szkoda, że nikt nie ma pomysłu...

 

Niemniej piszcie, chętnie to poczytam nawet i za pół roku. Forum sprawdzam regularnie, więc nie zakładajcie, ze temat umarł... ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...