Skocz do zawartości

Windows 10 1803 otoczenie sieciowe, nie zawsze rozpoznaje nazwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem dotyczy wykrywania nazw komputerów w sieci.

 

Komputer łączy się z siecią lokalna albo kablem, albo wifi, albo poprzez hamachi.

Chcę uzyskać działanie po nazwie komputera w sieci lokalnej.

 

Łączę się z innym pc który jest serwerem instancji sql, nazwa tego komputera to SERWER, instancja to dajmy na to SQL.

Program łączy się po nazwie z komputerem, adres to SERWER\SQL

 

I tu pojawia się kłopot ponieważ o ile z sieci lokalnej kabel/wifi połączenie jest możliwe, to poprzez hamachi z innej sieci już komputer po nazwie nie jest widoczny, jedynie bezpośrednio po wpisaniu adresu ip z hamachi dopiero połączenie jest możliwe.

Jest to bardzo uciążliwe aby za każdym połączeniem od nowa ustawiać lub zmieniać adres w programie.

 

Na Win10 1709 opcja ta działała, niezależnie czy połączenie było poprzez kabel czy hamachi z innej sieci to komputer był widziany po nazwie \\SERWER, łączył się z SQL, odpowiadał na pingi, udostępnianie plików i drukarek też działało i wszystko było ok.

 

Po aktualizacji do 1803 przestało to pracować i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

 

Zauważyłem to na kilku komputerach z wersją 1803 że jest jakiś problem z siecią, często nie widzi komputerów w otoczeniu sieciowym, przestaje działać udostępnianie lub podobne. Uważam że jest to jakaś opcja w systemie w tej nowej wersji do zmiany lub konfiguracji ale nie jestem w stanie sam tego znaleźć

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...