Skocz do zawartości

weryfikacja captcha google


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku dni mam pewien problem. Mianowicie jak odpale komapa, otworze przeglądarkę www (firefox) i staram sie cos wyszukac np. poprzez wpisanie w pasku adresu frazy to dostaje od google info, ze muszesie zweryfikowac przez captcha, poniewaz jakies dziwne polaczenia wykryli.

 

Aktualnie mam na koncie MBam + Avire free. Sprawdziłem kompa i nic nie pokazują, odpaliłem spyboot + awdcleaner i również nic. Nie bardzo wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić? Proszę  o pomoc

Addition.txt

Shortcut.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

marti
 
Raporty nie wykazują oznak infekcji. 
Idąc zaś tropem problemu sprawdziłem adres IP, z którego logujesz się na forum (często on jest przyczyną przymusowej weryfikacji CAPTCHA). W usłudze DNSBL listuje ten adres baza CBL:

 

RESULTS OF LOOKUP

XX.XXX.XXX.X is listed

This IP address was detected and listed 2 times in the past 28 days, and 2 times in the past 24 hours. The most recent detection was at Sat May 26 05:15:00 2018 UTC +/- 5 minutes
This IP address is attempting to break into IMAP servers, probably with stolen credentials, with the intent of stealing email. These are usually part of targetted phishing attacks.
IMAP server attacks are usually on port 143 or port 993. This listing event was for an attack on port 993. You should be able to spot the infection by making outbound TCP connections to 993 via such tools as iptables, netstat or ss.
 

SELF REMOVAL:
Normally, you can remove the CBL listing yourself. If no removal link is given below, follow the instructions, and come back and do the lookup again, and the removal link will appear.
Once you have cleared the problem, please contact us directly for removal

 
Pogrubione fragmenty są "zarzutami" w stosunku do tego adresu. Przypuszczalnie to właśnie zabezpieczenia CAPTCHA próbują zatrzymać ten szkodliwą aktywność.

Sugerowanym przeze mnie rozwiązaniem jest zmiana adresu IP - spróbuj to zrobić resetując router lub kontaktując się ze swoim dostawcą Internetowym.

 

P.S: Adres IP w cytacie został przeze mnie zamazany (cyfry zastąpione znakiem X), ze względu na uszanowanie Twojej prywatności. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję  za analizę, mam u siebie pocztę na imapie (wp) w kliencie Thunderbird i ona coś niepoprawnie działa, czasami się długo łączy czasami wywala błąd ze złe poświadczenia - mimo ze są zapisane i ciągle loguje się tymi samymi. Może to ta usługa powoduje problemy?

 

EDIT:

 

Ciekawa sprawa, na Chromie i  IE nie ma tego problemu. Wpisując te same frazy działa poprawnie, a w MF dostaje ciągle weryfikacje captcha, router zrestartowałem ale to nic nie pomogło. Może sama przeglądarka coś chrzani.

Edytowane przez Miszel03
Usuwam cytat - nie ma potrzeby cytowania moich poprzednich wypowiedzi. Korekty pisowni. //Miszel03 | Posty łącze. //Miszel03
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...