Skocz do zawartości

System się zawiesza, dysk cały czas coś mieli.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w pewnym momencie komputer drastycznie zwolnił. Myślałem, że jest to spowodowane przepełnionym dyskiem lub małą ilością RAMu, ale zrobiłem reinstall systemu, dorzuciłem 2GB RAMu i uwolniłem sporo przestrzeni na dysku i...no jest jakaś poprawa po dorzuceniu RAMu, ale po samej reinstallce i uwolnieniu okolo 60GB na dysku, system działał tragicznie. Teraz też potrafi porządnie przyciąć. Dysk prawie cały czas pracuje - mieli i mieli, przy każdej operacji.

Wirusy raczej wykluczam, no bo reinstall....

 

Moglibyście rzucić okiem w logi? Z góry dzięki.

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Moglibyście rzucić okiem w logi? Z góry dzięki.

 

Raporty nie wykazują oznak infekcji. Zresztą jak sam słusznie zauważyłeś problem gałęzi Software praktycznie wyklucza reinstalacje systemu. 

 

Dysk prawie cały czas pracuje - mieli i mieli, przy każdej operacji.

 

Niewykluczony z kręgu podejrzanych jest właśnie dysk. Wykonaj więc diagnostykę dysku za pomocą CrystalDiskInfo i dostarcz wynikowy log.

Odnośnik do komentarza

Dysk do śmieci. Szybko kupuj zastępczy, tym bardziej że takie SSD, choćby  Iridum 2, jest teraz w świetnych cenach. Tego starożytnego złoma możesz sobie zostawić na jakieś pierdoły, ale najlepiej jako awaryjny dysk leżący na półce i przypinany w razie potrzeby. W komputerze i tak może ci fiksować, spowalniając inne napędy, a z pewnością system, który będzie go chciał ciągle naprawiać...

 

I wyrabiaj się, jeśli masz tam jakieś ważne dane. Dysk może paść zaraz, albo za 4 lata. Ale dane i tak ci będą z niego ginąć, a system odwalać. Póki co, możesz pewnie przenieść te dane bezpiecznie. A może nawet i system, jesli backup czy klonowanie przejdzie weryfikację... ;)

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...