Skocz do zawartości

Komputer "wzbudza" się


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Owszem, mieliśmy... Format był zbędny. Winna jest prawie bankowo karta sieciowa. Oczywiście jeśli dobrze cię zrozumiałem i chodzi o samoistne wybudzanie komputera z trybu uśpienia... ;)

Wchodzisz w menedżer urządzeń, znajdujesz swoją kartę sieciową, Otwierasz jej właściwości (możesz to też zrobić z poziomu "Centrum sieci i udostepniania" w zakładce "zmień ustawienia karty sieciowej"). Sieć>konfiguruj>zakładka: zarządzanie energią. Odptaszasz funkcję: "zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera". Jeśli jest zaznaczona, dowolny aktualizujący się program po prostu włączy ci kompa... :D

Jak ktoś słusznie zauważył, możesz to też ustawić w zaawansowanych opcjach swojego schematu zasilania.

 

Efekt może wywołać w zasadzie każde urządzenie/sterownik wyposaażone w funkcję wybudzania. Najprędzej zaś klawiatura i mysz, ale taką funkcję powinieneś raczej włączyć świadomie w BIOS/UEFI. Niemniej, może to być na przykład koncentrator USB. Więc warto zajrzeć do ustawień wszystkich sterowników z zakładką "ZARZĄDZANIE ENERGIĄ"...

Amen.

Odnośnik do komentarza

No to już nie bardzo mam jakiś pomysł, z wyjątkiem tych mało wesołych, a polegających na starannej analizie wszystkich procesów sieciowych. Z ponurym założeniem znalezienia w systemie jakiegoś upierdliwego syfa, typu koparka bitcoinów (nie twoja) :P

Do takiej analizy wystarczy GlassWire czy zwykły System Explorer. Może masz coś podejrzanego, co automatycznie wybudza system - może dział antywirusowy pomoże?

 

Co mi jeszcze przychodzi do głowy? Może to jakiś scheduler, znaczy automatyczny wyzwalacz pracy określonego programu w wyznaczonym czasie. Choćby backuper czy cokolwiek pracującego według harmonogramu...

Może to też być np. jakaś usługa Intela włączana w BIOS/UEFI, typu Intel Smart Connect czy Rapid Start. Podaję z pamięci, więc mogłem coś pokręcić... ;)

Ale do BIOS warto zajrzeć, szczególnie jeśli jest rozbudowany, a płyta i procesor obsługują jakieś funkcje specjalne. Komputer może też aktywować np. podpięcie czegoś do przedniego panelu audio, itp. Czytnik kart, telefon, sygnał z HDMI czy innego złącza wizyjnego. Automatyczna aktualizacja Windows, bibloiteki mediów takiego kombajnu muzycznego jak np. foobar2000, lub serwer UPnP, jakiś program do ściągania plików w guście JDownloader, etc.

Naprawdę pojęcia nie mam. Zbyt mało danych...

Odnośnik do komentarza

Witaj, kurcze wyłączyłem wszystko co możliwe ;/ I nadal nie widać oczekiwanego efektu ;/ W BIOS  Intel Smart Connecty i Rapid Start były off.
Wczoraj zeskanowałem komputer i mam pup.optional.legacy.
ComboFix nie chce go usunąć, HitmanPro, AdwCleaner też.
Raczej założę temat w dziale z infekcjami.
Dziękuję Ci za zainteresowanie, chęć pomocy.
Pozdrawiam serdecznie :)
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...