Skocz do zawartości

Wydłużony start po aktualizacji Windows 10 do wersji 1803


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

mam pytanko do szanownych forumowiczów.

Otóż, zauważyłem, ze po aktualizacji Windows 10 do najnowszej wersji 1803, start systemu znacznie się wydłużył. Na moim osobistym sprzęcie poprzednia wersja (1709) startowała ok 50 sek. Teraz czas startu to 3-3,5 min. Na starszym sprzęcie ten czas sięga nawet 3-4 min. Jakby to było tylko u mnie, to ok, jeszcze bym zrozumiał, ale testowałem na kilku różnych platformach i na każdym start się wydłużył. Czy tylko ja to zauważyłem, czy jest ktoś jeszcze?

Szukałem info na necie, ale jak do tej pory nic nie znalazłem. Jeżeli ktoś ma info na ten temat to proszę się podzielić, ewentualnie jak ten problem obejść/naprawić? Na razie tylko pytam o info oraz załączam obowiązkowe logi.

 

W trybie czystego rozruchu jest to samo. Dodam też, ze później sprzęt działa normalnie, ale długi start potrafi być irytujący.

Dzięki z góry za pomoc i info

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam to samo na Win10 Home. Możliwe, że po tych pseudo aktualizacjach się zaczęło... Posiadam dysk SSD NvMe i z tym startem jest u mnie różnie. Raz odpala w 10 sekund a raz w 30. Nawet coś się porobiło z planami zasilania, bo zniknęły, dziś je odzyskałem jakąś komendą w cmd. Oprócz tego monitor, jak i laptop usypiają się, pomimo ustawienia na np. 2 godziny. Jednym słowem ta 10', to kaszana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...