Skocz do zawartości

AVG i powracający komunikat o C:\Windows\Temp\SppExtComObjHook.dll,


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po każdym restarcie komputera AVG wyrzuca mi komunikat o przerzuceniu tego pliku do kwarantanny.

Komunikat zaczął się pojawiać wczoraj (laptop kupiony 2.05 - poleasingowy), pojawia się kilkanaście sekund po załadowaniu systemu. Procesów svchost jest sporo więc nie wiem jak zdiagnozować o który konkretnie chodzi.

Potem poza AVG robiłem jeszcze skan Malwarebytes i nic nie wykrywa.

 

W załączniku wrzucam logi z FRST.

 

tTziJt7.png

 

Da rade się tego pozbyć raz a dobrze ?

 

System to WIN10 Pro, lapek Lenovo T430.

 

z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety nie pomogło. Po restarcie znów to samo.

 

Z tym plikiem jest tak, że komunikat wyskakuje gdzieś tak po ok 20-30 sek działania systemu. Plik pojawia się w katalogu Temp. po czym wyskakuje komunikat z AVG i jest on od razu blokowany i przenoszony do kwarantanny. Do zamknięcia systemu ponowny komunikat z AVG już się nie pojawia.

 

Po następnym uruchomieniu jest to samo.

Odnośnik do komentarza

Wejdź w Tryb Awaryjny: przycisk Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom teraz > system zrestartuje i pojawi się ekran z opcjami > Ustawienia zaawansowane > Ustawienia uruchamiania > Tryb awaryjny

 

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

 

VirusTotal: C:\Windows\TEMP\SPPExtcomobjHook.dll
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

Daj z tego "fixlog"

 

jessi
.

Odnośnik do komentarza

Problemem jest zadanie:

Task: {9712D5CC-8245-4B9C-A666-8DB38795DB61} - System32\Tasks\AutoKMS => C:\Windows\AutoKMS\AutoKMS.exe [2018-05-02] ()

które wskazuje że Windows lub Office nie przechodzą aktywacji w normalny sposób.

 

Komp był kupiony już z wgranym Windowsem 10 Pro i Office'm (tyle, że działał tak jakby był tylko do odczytu - można było tylko przeglądać zawartość, a nie pisać). Kolega z pracy miał go Ojcu aktywować.

Wywaliłem ten AutoKMS i problem zniknął, AVG już nic nie wyrzuca.

Komputer dla Ojca, który jest już na emeryturze :) Już przekazany a Ojciec po przeskoku z HP z 2008 roku bardzo zadowolony.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...