Skocz do zawartości

Optymalizacja Windows 7 x64


qas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań w związku z optymalizacją systemu. Do tej pory wykonałem podstawowe czynności tj. wyłączenie zbędnych usług, wyłączenie zbędnych modułów systemu itp.

 

  1. W jaki sposób przeprowadzać oczyszczanie/optymalizację rejestru? Z tego co czytałem tutaj na forum programy do czyszczenia rejestru nie są zalecane. Natomiast polecany Ntregopt nie jest kompatybilny z Windows 7.
  2. Jakie polecacie programy do całkowitej deinstalacji z obsługą x64? Zarówno Revo Uninstaller Free jak i Zsoft Uninstaller nie obsługują 64-bitowych instalatorów, natomiast nie wiem jak sprawa wygląda z Ashampoo Uninstaller. Najbardziej interesują mnie aplikacje darmowe, ale chętnie też poczytam o płatnych.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
W jaki sposób przeprowadzać oczyszczanie/optymalizację rejestru? Z tego co czytałem tutaj na forum programy do czyszczenia rejestru nie są zalecane. Natomiast polecany Ntregopt nie jest kompatybilny z Windows 7.

 

NTREGOPT versus Windows 7: KLIK. Alternatywy: darmowy QuickSys RegDefrag, komercyjny TuneUp Utilities. Ostrzeżenie na temat kompaktowania rejestru: KLIK. Niezbędna kopia zapasowa rejestru / punkt Przywracania systemu wytworzone przed operacją i możliwość dostania się do nich z poziomu zewnętrznego środowiska (płyta z WinRE).

 

 

Jakie polecacie programy do całkowitej deinstalacji z obsługą x64? Zarówno Revo Uninstaller Free jak i Zsoft Uninstaller nie obsługują 64-bitowych instalatorów, natomiast nie wiem jak sprawa wygląda z Ashampoo Uninstaller. Najbardziej interesują mnie aplikacje darmowe, ale chętnie też poczytam o płatnych.

 

Ashampoo UnInstaller 4 to program 32-bitowy i na dodatek nie widzi instalatorów x64. Natomiast obsługa takich instalatorów jest w:

 

  • Darmowe rozwiązania: Comodo Programs Manager, MyUninstaller. Comodo jest natywnie 64-bitowy i ma monitor instalacji oprogramowania. Inaczej z MyUninstaller: nie jest natywną aplikacją 64-bit, to program 32-bitowy stosujący "obejście", by pobrać dane o instalatorach 64-bit. Ponadto jego rola ogranicza się do wywołania znalezionego modułu deinstalacji, nie zajmuje się porządkami wykraczającymi poza ten proces, co jak sądzę nie jest tym o co Ci chodzi.
  • Komercyjne rozwiązania: Revo Uninstaller Pro, moduł deinstalacji w TuneUp Utilities 2011, moduł deinstalacji w AVG PC Tuneup 2011.

Niestety wersji darmowych supportujących x64 jak na lekarstwo.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Comodo Programs Manager jest właśnie tym czego potrzebuję. Mam jednak jednak jeszcze jedno pytanie odnośnie optymalizacji. Mam dużą ilość RAM (8GB). Jaki powinienem więc ustawić rozmiar pliku wymiany? System automatycznie ustawił rozmiar na 8GB czego na razie nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza

Zagadnienie ustawienia pliku wymiany to szeroki temat.Ja np. mając 4GB RAM ma ustawiony plik wymiany na 1GB.Tu jest ciekawy artykuł http://blogs.technet.com/b/markrussinovich/archive/2008/11/17/3155406.aspx - a w wielkim skrócie - minimalny plik wymiany powinien być tak dopasowany aby jego rozmiar+RAM był większy niż uruchamiane naraz programy + nieznaczna rezerwa na np. zapotrzebowanie na wykonywanie zrzutów pamięci.

Odnośnik do komentarza

@Flavius

 

Dzięki za link do artykułu. Przeanalizuję go dokładniej. Niestety nie znam zbyt dobrze angielskiego... System domyślnie sztywno ustawił rozmiar na 8GB.

 

@Ilumir

 

Ja testowałem CPM na Windows XP SP3. U mnie również program zawiesza się niedługo po uruchomieniu. Najpierw pojawia się jakiś komunikat MS Visual C++, a potem że program przestał odpowiadać. Wydaje mi się, że ten program nie jest do końca dopracowany. Wygląda na to, że rozwój programu utknął w miejscu (ostatnia wersja stabilna z lipca tamtego roku).

Odnośnik do komentarza

 

Wygląda na to, że rozwój programu utknął w miejscu (ostatnia wersja stabilna z lipca tamtego roku).



To pozory. Są nowsze (beta) wersje, oczywiście dla testerów. Najnowsza Comodo Programs Manager 1.2 build 90 BETA 3 jest datowana na 10 marca 2011.

http://forums.comodo.com/beta-corner-cpm-b232.0/

Wymagane posiadanie konta na forum Comodo, by mieć dostęp do tego obszaru.


.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...