Skocz do zawartości

Komputer działa tylko w trybie awaryjnym, wykryto sporo zagrożeń


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor,

 

Wczoraj po włączeniu komputera pojawił się problem. Po pierwsze uruchamiał się on dłużej niż zwykle. Po drugie zniknęły mi ikony z pulpitu, a tło i pasek narzędziowy zmieniły wygląd na "standardowy". Przy normalnym uruchomieniu komputera moge korzystac z Internetu, ale nie moge uruchomic i zainstalowac zadnego programu. Na jakis czas ustawilam tryb awaryjny z obsluga sieci i wtedy zrobilam za namową znajomego skanowanie programem MalwareBytes Anti-Malware. Znalazł on mnóstwo zagrożeń - raport zamieszczony poniżej. Nie podjęłam żadnych kroków w celu usunięcia infekcji we własnym zakresie - zależy mi na odzyskaniu plików - dokumenty i zdjęcia, a także jeśli to możliwe - zakładek i archiwów z Chrome. Korzystam z Windows XP SP3 Home Edition.

Proszę o pomoc z neutralizacji zagrożeń i odzyskaniu plików.

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

plik.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli odpowie @Miszel03 lub @Picasso, to mojego posta nie bierz pod uwagę.

 

1) Spróbuj odinstalować te programy:
 

ByteFence Anti-Malware (HKLM\...\ByteFence) (Version: 3.14.0.10 - Byte Technologies LLC) <==== UWAGA

My Global Search Bar (HKLM\...\My Global Search Uninstall) (Version:  - My Global Search Bar) <==== UWAGA
My Web Search (Popular Screensavers) (HKLM\...\MyWebSearch bar Uninstall) (Version:  - My Web Search) <==== UWAGA
Picexa (HKLM\...\Picexa) (Version:  - Taiwan Shui Mu Chih Ching Technology Limited) <==== UWAGA

 

 

2) Pozwól MBAM usunąć to, co wykryje.

 

3) Zrób nowe logi FRST.

 

------

zniknęły mi ikony z pulpitu

Z logu Shortcut.txt wynika, że ikony są na pulpicie - co jest więc prawdą?

 

jessi

Edytowane przez Rucek
Literówka
Odnośnik do komentarza

Nie udalo mi sie odinstalowac My Global Search Bar i My Web Search. W obu przypadkach mam komunikat "blad RUNDLL - nie mozna odnalezc okreslonego modulu". Dwa pozostale programy usuniete i to co wykrylo MBAM rowniez. Nowe logi zrobilam, sa w zalacznikach. Ikony znajduja sie w "Documents and Settings" - "User" - "Pulpit", ale "fizycznie" nie wyswietlaja sie na pulpicie monitora.

Czekam na dalsze instrukcje.

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

Edytowane przez Rucek
Odnośnik do komentarza

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\My Global Search Uninstall
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\My Global Search Uninstall
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\MyWebSearch bar Uninstall
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\MyWebSearch bar Uninstall
HKLM\...\Run: [GEST] => =
HKLM\...\Run: [MyWebSearch Plugin] => rundll32 C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\1.bin\M3PLUGIN.DLL,UPF
HKLM\...\Run: [bearShare] => "C:\Program Files\BearShare\BearShare.exe" /pause
RemoveDirectory: C:\Program Files\BearShare
RemoveDirectory: C:\PROGRA~1\MYWEBS~1
HKLM\...\Run: [KernelFaultCheck] => %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
Winlogon\Notify\cryptnet32: cryptnet32.dll [X]
GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome <==== UWAGA
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia <==== UWAGA
URLSearchHook: [s-1-5-21-1644491937-1935655697-1801674531-1004] UWAGA => Brak domyślnego URLSearchHook
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs,Tabs: "about:newtab" <==== UWAGA
BHO: Brak nazwy -> {2EECD738-5844-4a99-B4B6-146BF802613B} -> Brak pliku
BHO: Java Plug-In SSV Helper -> {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} -> C:\Program Files\Java\jre7\bin\ssv.dll => Brak pliku
BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper -> {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} -> C:\Program Files\Java\jre7\bin\jp2ssv.dll => Brak pliku
BHO: IEPluginBHO Class -> {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} -> C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Nowe Gadu-Gadu\_userdata\ggbho.1.dll => Brak pliku
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [jfmjfhklogoienhpfnppmbcbjfjnkonk] - <Brak Path/update_url>
S3 McComponentHostService; "C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.11.334\McCHSvc.exe" [X]
C:\Documents and Settings\User\Menu Start\Programy\Autostart\fliptoast.lnk
RemoveDirectory: C:\Program Files\ByteFence
RemoveDirectory: C:\Program Files\Picexa
C:\Documents and Settings\User\Menu Start\Programy\Autostart\GameAIR.lnk
C:\Documents and Settings\User\Menu Start\Programy\Autostart\Mopy Points Collector.lnk
C:\Documents and Settings\User\Menu Start\FoxTab PDF Reader\Uninstall FoxTab PDF Reader.lnk
EmptyTemp:


Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

=====

Brak widocznych ikon być może wynika z tego, że używasz programy zmieniające Systemowe ustawienia:

Living Beaches Wallpaper #2 (HKLM\...\Living Beaches Wallpaper #2) (Version:  - Freeze.com, LLC) <==== UWAGA
Living Marine Aquarium 2.0 Animated Wallpaper (HKLM\...\Living Marine Aquarium 2.0 Animated Wallpaper) (Version:  - Freeze.com, LLC) <==== UWAGA

Załóż temat w dziale https://www.fixitpc.pl/forum/10-windows-xp/

 

Jest jeszcze to:

Uruchomiony z C:\Documents and Settings\TEMP.6F6A33318EF04FE\Pulpit

User (S-1-5-21-1644491937-1935655697-1801674531-1004 - Administrator - Enabled) => %SystemDrive%\Documents and Settings\TEMP.6F6A33318EF04FE

To chyba profil tymczasowy.

Ale to też powinien wyjaśnić ktoś w dziale "WINXP".

 

jessi
 

Odnośnik do komentarza

Zrobilam to, co polecilas. Zalaczam kolejne raporty. Czyli w sprawie tych ikonek pisac juz w tym osobnym dziale? Nie ma ich tez w "Starcie", a przy uruchamianiu np. zdjecia w Microsoft Office Picture wyskakuja mi okienka "System Microsoft Office 2007 - Zapraszamy!" i "Typy plikow" do zaznaczenia i choc za kazdym razem daje "Ok" to one nadal sie pojawiaja. Problem jest tez z jezykiem, dwa razy ustawialam polski i ciagle wraca angielski, przez co nie mam polskich znakow. No i z samym Facebookiem czy poczta - niby klikam "zapisz", bym nie musiala ponownie wprowadzac hasla, tylko wyskakiwalo ono automatycznie, a tu za kazdym razem musze je wpisywac. Dobrze, ze adres mailowy chociaz zapamietuje.

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...