Skocz do zawartości

Lenovo G50-80 - Brak sygnału na wyświetlaczu i monitorze zewnętrznym


ewenement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z laptopem Lenovo G50-80. Nic nie wie wyświetla na ekranie. Na monitorze zewnętrznym przez VGA również nic...

jak podłączam zewnętrzny monitor na chwilę pokazuje się na nim brak Monitor going to  sleep i tyle.

Płytę główną wymieniłem i nadal to samo...  Co jeszcze mogę zrobić? Laptop wcześniej był z procesorem i5 teraz nowa płyta ma i7. Ale rodzaj płyty ten sam. Po włączeniu jedyne co się zmienia to zaczynam z przodu świecić dioda od ikony POWER na biało... obok mrugała pomarańczowa dioda  od baterii a teraz po 30min ładowania świeci cały czas... też coś szybko się naładowała...a przed ładowaniem jak próbowałem uruchomić go z samej baterii nie chciał się uruchomić. Na wyjętej jak próbuję uruchomić zaświeca się tylko biała dioda power. Widzę, że ktoś już kiedyś musiał się dobierać do tego laptopa bo 2 śrubek brakuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dobrym testem responsywności jest przycisk power, jeżeli sprzęt wstaje a nie wyświetla obrazu to (przy odłączonym dysku żeby nie wstawał system) naciskamy przycisk power i sprzęt powinien się wyłączyć, jeżeli tego nie robi to znaczy ze nie przeszedł posttestu.

Z opisu który przedstawiasz wynika że winna może być karta graficzna (nie napisałeś czy to moduł wymienny) o ile istnieje jako część "przekładalna" bądź pamięć.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

A skąd pewność że ta druga płyta również nie jest uszkodzona, w modelu Lenovo G50-80 za dużo nie podziałasz, grafika jak i procesor jest przylutowany na stałe, wg. mnie poleciały kulki w BGA

rozumiem że przewód jak i monitor jest zweryfikowany, pod innym sprzętem działa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...