Skocz do zawartości

Dwa oddzielne dyski twarde


Krzysztof1974

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie proszę o poradę jak to zrobić i czy tak da się to zrobić. Jak na razie mam Windows 10 ale za kilka dni będę zmieniał na Windows 7 Home (jeden dysk twardy) i Windows 7 Professional (drugi dysk twardy) na tym samym komputerze. Mam takie pytanie czy jest możliwość że jak uruchomię Windows 7 Home (jeden dysk twardy ) to będę widział partycje tylko tego dysku który uruchomiłem, a nie będę widział partycji drugiego dysku twardego na którym jest  zainstalowany Windows 7 Professional. Jak na razie tak jak napisałem mam Windows 10 i mam dwa dyski twarde które widzą partycje obydwu dysków twardych,niezależnie z jakiego dysku uruchomię system, a tak bym nie chciał aby tak było.  Za wszelkie rady dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możesz mieć nawet 2 systemy na jednym dysku i przy uruchomieniu powinna Ci wyskoczyć informacja z zapytaniem który system chcesz uruchomić. NIe bardzo tylko rozumiem po co robisz takie zamieszanie jak 2 systemy na dwóch różnych dyskach(koszta). Można przecież zrobić jeden system i kilku userów określić zasady komu co wolno itd.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co ma na celu to ukrycie?

Jeżeli chodzi o kosmetykę to @Groszexxx napisał co należy zrobić (mapowanie woluminu czyli przypisanie litery).

Jeżeli chcesz skutecznie zablokować dostęp do drugiego dysku użytkownikowi pierwszego i viceversa to szyfrowanie veracryptem, bez podania hasła przy starcie z danego dysku partycja będzie widoczna jako niesformatowana.

Dzisiejsze procesory obsługują sprzętowo szyfrowanie AES (domyślne w VC) więc dodatkowe obciążenie komputera (opóźnienie) w codziennej pracy jest praktycznie nieodczuwalne.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...